Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes vagyok és influenzás!...

Bettty kérdése:

11 hetes vagyok és influenzás! A doki algopirint írt fel amire rá van írva hogy a terhesség első és utolsó 3 hónapjába nem szedhető! Nem merem bevenni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
és azt is mondta ettől még nem vetélt el senki!!
2008. jan. 21. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a rubophent ajánlanám,én is voltam így és a nőgyógyásszal egyeztettem ő még a kalmopyrint mondta.Aspirint és származékait semmiképp ne.Inkább sok C-vitamin,méz,tea,természetes dolgok.
2008. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát!Tisztázzuk.A dokid írta fel,aki nyilván valóan a gyógyszer felírásának időpotjában teljes mértékig tisztában volt azzal,h te babát vársz.Akkor meg mi a probléma!?Szerinted felírt volna olyan bogyót,amitől elvetélsz?Ezt te sem gondolod komolyan!Ha meg nem tudta,h babás vagy,akkor menj hozzá vissza,és mondd meg neki.

Amúgy a láznak van vetélést elősegítő hatása.Különben is,mindjárt vége az első trimeszternek.

2008. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

É is megkérdeztem a nőgyógyászomat, csak Algopyrint szedhetek. Ez így volt a terhesség eleje óta.

Most 35 hetes vagyok.

2008. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont a 11.hetemben voltam megfázfa és nekem is azt írta fel az orvosom. És szerencsére nem lett semmi bajom. A betegségeket kezelni kell,különben a babának sem tesz jót ha belázasodsz. sőt akár vetélést is okozhat. Mindenképpen kezeld és ne engedd hogy belázasodj. Ami még nekem nagyon jó volt az a sok sok citromos tea mézzel. na és a pihenés. kívánok neked jobbulást és jó egészséget.
2008. jan. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom, hogy az az orvos, aki Algopyrint ír fel, miért azt írja. Annyira régi gyógyszer, hogy nagyon nagy mennyiségű tapasztalat van vele kapcsolatban terheseknél is. Ezeket a tapasztalatokat orvosi körökben gyűjtik, hogy tudják, melyik gyógyszer okozott bajt (a kifejlesztés során a kísérletek nem minden gyakorlati helyzetről adnak pontos képet) és melyik nem.

Az Algopyrint pont azért ajánlják, mert hosszú ÉVTIZEDEK tapasztalatai alapján nem okozott bajt. A többi gyógyszer általában újabb, kevesebb a tapasztalat vele kapcsolatban.

Nyugodtan szedd be az Algopyrint, nem véletlenül írta ezt a dokid!

2008. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló helyében megkérdezném az orvosomat, hogy miért szedhetek Kalmoryrint, ha Aspirint nem. Mind a kettő hatóanyaga az acetilszalicilsav! Gyakorlatilag ez a két gyógyszer teljesen ugyanaz, csak mivel más a gyártó, nem használhatják ugyanazt a nevet!

De hogy a kérdésre válaszoljak:

Nyugodtan szedj Algopyrint, tudja az orvosod, miért írta azt fel!

2008. jan. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 perce jöttem gyógyszertárból. Én beteg nem vagyok, csak fel akartam készülni, ha lázam lenne. Megnézték gépben a leírásokat, és a rubophent sem ajánlják a harmadik hónapig. (mondjuk a 11 hét már-már szinte túl van ezen, szerintem) Panadol leírása nem tartalmazott terheseknek kizárást, én azt vettem meg.Állítólag a kismamák inkább ezt szeretik kérni. Az algopyrin biztosan bevehető szerintem is, én pl. ca 6 hetesen vettem be felet, nem volt más gyógyszerem, most 18.hetes vagyok. Jobbulást! A korábbi válaszokban sok jó tanács van még, keress rá az influenza szóra!
2008. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rubophent vagy Panadolt, de csak akkor, ha 38 fölé megy a hőd és zuhannyal, borogatással nem tudod lehúzni! Gyógyulást, igyál sok citromot magában kis vízzel, ja és a fokhagyma csodát csinál, fokhagymás pirítóst egyél egy kis tea vajjal.
2008. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!