Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni? Már nem...

Mit tudok tenni? Már nem sokáig bírom. Valami tanács ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal már 5 éve vagyunk együtt, 30 hetes kismama vagyok és rengeteget veszekedik velem, bármin pillanatok alatt és ez addig fajul, hogy sírógörcsöt kapok. Ettől függetlenül nagyon szeretem őt. Mit tegyek hogy ez változzon és rájöjjön, hogy fontos vagyok, vagyunk neki. Nem igazán tudom vele ezt megbeszélni.
2011. jan. 14. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Talán te vagy túlérzékeny? Vagy te hisztizel sokat? Ok nélkül senki nem szokott veszekedni! Maí a terhes nők túlzásba viszik az érzékenységet! Miért ne lennél fontos neki? Beszéljétek meg,hogy mi a baja?
2011. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdés az hogy miért veszekedik veled?!

Valami komoly dolog vagy csak semmiségek?!

2011. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hisztizek, komoly dolgok, de nem akarom leírni, a lényeg az, hogy már a szüleim is észrevették, hogy valami nincs rendben és, hogy nem gondolták a páromról, hogy ilyen, és hogy ha ennyit veszekedik velem, akkor tönkre fog tenni lelkileg.
2011. jan. 14. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem tudsz irányítani egy másik embert. Annyit tehetsz max., hogy leülsz és megpróbálod elmagyarázni neki, hogy neked nagyon fáj a viselkedése és az, hogy ennyire kiakaszt minden egyes alkalommal a babának sem tesz jót! Gondoljon legalább a saját gyerekére. Mert ezzel lehet téged akar bántani, de a babát bántja sajnos.

Én amúgy lenézem azokat a férfiakat és nem tartom férfinak, aki így viselkedik egy kismamával, a saját gyerek anyjával. Minden családban van veszekedés, nálunk is volt, hogy nagyon összevesztünk terhesség alatt és volt, hogy rám ordított a férjem, de ez ritkán fordult elő és elnézést kért, még ha az én hibámból vesztünk is össze.

2011. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem írod le, hogy min veszekedtek, így nem lehet semmi értelmeset tanácsolni. Nem mindegy, hogy a baba nevén zördültök össze, vagy azért mert úgy érzi, hogy szórod a pénzt. (Csak példákat írtam, nem feltételezem, hogy ez a vita tárgya.)

Nálunk azért van vita általában, mert én érzékeny vagyok, és képes vagyok egy bolhából elefántot csinálni. :(

Mondjuk akkor sem ordít velem, csak közli, hogy nagyon dinka vagyok ma, úgyhogy inkább nem beszél velem, és kimegy a szobából.

Az a helyzet, hogy írtad, hogy nem tudod vele megbeszélni, nekünk nem árulod el a problémát, így nem hiszem, hogy sok jó tanácsot kapnál. Próbálj meg nem kiborulni, és türelmesnek mutatkozni felé, hátha csak bepánikolt a baba miatt.

30+5 hkm.

2011. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A párommal mi is hasonló cipőben járunk.Én úgy gondolom minden megoldódik ha meglesz a baba.Sok kismama elfelejti,hogy a férfinak is apává kell válnia,de neki nincs az a segítsége,hogy legalább érezze 9 hónapig a babát... Talán csak nehezebben dolgozza fel,mint gondolnád.Egy párterápia sokat segíthet,hogy meg tudjátok bezsélni...
2011. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!