Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az normális, ha eddig nem...

Az normális, ha eddig nem nézték meg a méhszájamat?

Figyelt kérdés
Most vagyok 36 hetes, van fogadott dokim is, de azt mondta, hogy csak akkor szokták megnézni ha keményedik a has. Hát én mondtam, hogy már 2-3 hete keményedik, éjszaka is arra kelek fel, de nem nézett meg.
2009. febr. 2. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
sztem mert mostmár mindegy....ha megszülsz az se baj::)szedj magne b 6 ot az jó rá...
2009. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes külömben mert engem sem vizsgál meg az orvos pedig nekem is vannak elég sűrűn keményedéseim és alhasi fájdalmaim is.De hát nem.Én meg elkönyvelem magamnak úgy,hogy hát "ő tudja".36 heteske
2009. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

36 hetesen mar ne szedjel a kemenyedo hasra Magne B6-ot, mert fajasgyengeseget okozhat. Pont emiatt csak a 36. hetig szoktak javasolni.

Amugy nekem sem vizsgaltak egeszen a 38.hetig (bar en kulfoldon vagyok, itt nem is szokas, csak ha panasz van.)

Ne aggodj miatta, ilyenkor mar lehetnek joslofajasaid, de az nem jelenti azt, hogy nyilik is a mehszajad.

2009. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
fájásgyengeséget nem okoz a megne b6-ez tévhitb én egy óra alat szültem:).szedtem végig-dokim s védőnőm tanácsára
2009. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én is külföldön élek, mint egy másik hozzászóló, de itt minden hónapban nézik a méhszájat. Szerintem így lenne odahaza is normális. De most már annyira a finis-ben vagy, hogy nem érdemes ezen rágódni. Magnéziumot szedni sem. A babád már elég fejlett, a tüdö is teljesen kifejlödött, akármikor is megindulhat a szülés. Minden jót!

Egy 33 hetes kismama

2009. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magnéziumot egyáltalán nem szedtem, 35. héten mondta a védőnő, hogy szedjem, de én is azt olvastam, hogy csak a 36. hétig javasolt. Ezért nem is szereztem be.
2009. febr. 2. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:
szia! Nekem sem nézték meg a méhszájamat, de szólt a védönö hogy a dokinak meg kell néznie.most vagyok a 27.hétben. szia
2009. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem meg minden héten nézi mostmár, a 36. héttől kezdve... úgy látszik ez egyénenként változó...
2009. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem nézte eddig a doki és én rá is kérdeztem, hogy sokaknak folyamatosan nézik, nekem nem kell-e és ha nem miért.Ő azt mondta, hogy ez egy régimódi szokás, manapság az a modern álláspont, hogy nincs értelme.Mert akármennyire is van nyitva igyse-úgyse csinálnak semmit.Hiszen a 36. hét után ha meg is indul a szülés, akkor sincs semmi baj.Viszont ha vkinek meg kell indítani a szülést valamiért, akkor fontos megnézni, hogy hogy áll a méhszáj mert abból fogják eldönteni, hogy milyen módon és hogyan indítják meg.Tehát ha semmi probléma akkor teljesen felesleges a nézegetés.Ma már csak az idősebb dokik ragaszkodnak ehhez!

38 hetes kismama

2009. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem sem nézegette, csak a legvégén 38 hetesen. (Meg bevéreztem 18 hetesen, akkor megnézte, de amúgy nem tette volna). Nekem azt mondta orvos ismerősöm, hogy a jó UH-s ultrahanggal is látja! De már tényleg nem tennének semmit, hiszen célegyenesben vagy!

8hós manó anyukája

Boldog babázást!!!

2009. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!