Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Meromycin -ratiophar...

Kismamák! Meromycin -ratiopharm 500mg tablettát kellett valakinek szedni? Nem árt a babának?

Figyelt kérdés
konkrét magyarázatot nem kaptam hogy miért kell szednem de szednem kell... 31 hetes vagyok és olvastam a papírján hogy ez egy antibiotikum szerü és átmegy a babához...nem árthat ez neki? tapasztalatokra lennék kiváncsi! köszönöm!
2011. jan. 18. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett szednem de én is olvastam a papírját és azt írja,hogy az orvos dönti el a haszon/kockázat alapján,hogy lehet-e.Tehát ha ő felírta akkor szedd mert ha nem,az valószínű többet árt a babának,mint a gyógyszer.
2011. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2x1et irt fel.. kicsi nem sok az?

első baba lesz és nagyon féltem!

2011. jan. 18. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne bíráld felül az orvos adagolását,ha annyi a dózisa,annyit kell szedni.Antibiotikumot mindig csak annyit és addig lehet szedni,amit az orvos előír,hiszen több betegségre is lehet használni ugyanazt a gyógyszert csak más és más az adagolás minden indikációban.Ezt pedig ő tudja,te nem.Tehát vagy szedd be ahogy mondta,vagy ne vedd be egyáltalán mert a vége csak az lesz,hogy kitenyésztesz egy jó ellenálló bacit ami majd nem reagál már csak a nagyon drasztikus dolgokra.

Szerintem ha bízol a dokidban akkor csináld amit mond.Ő a szakember és nem akar rosszat a babádnak.

Ha nem jó a dokid akkor én keresnék másikat,akiben megbízom.Mert az megoldás lehet arra,hogy megnyugodj de sztem ha itt kérdezősködsz helyette és saját fejed után mész az nem.

Tudom,hogy első baba és az ember parázik de hidd el,hogy az orvosok OKKAL mondanak valamit,hogy úgy csináld és ne másképp.És ha már itt tartunk attól is lehet parázni,hogy laikus fejjel az orvos utasításával szembeszegülve nem ártok-e a babámnak?

Bocs ha hosszú voltam csak érzékenyen érintett a kérdés mert én meg gyógyszerész vagyok.

2011. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

semmi baj! köszi a választ.)

csak tényleg arra voltam kiváncsi hogy nem lesz e valami baja a kicsinek tőle. :)

2011. jan. 18. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!