Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit felesleges megvenni...

Mi az amit felesleges megvenni a babának?

Figyelt kérdés
Mit ne vegyek egyáltalán mert nincs rá szükség?
2009. febr. 3. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az attól függ mik az igényeid.Ismerősöm vett olyan kádat amibe hőmérő is van meg fürdetőadagoló:DNa ez szerintem felesleges.Persze elég drága dolog ez és talán nem is a babát szolgálja hanem inkább az anyukát.36 heteske
2009. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Ezen már én is gondolkozok egy ideje, az alábbiakra jutottam:

-multifunkciós sterilizáló gép (egyszerűbb és olcsóbb kifőzni)

-digi mérleg (a védőnő úgy is rendszeresen méri majd a babát, de ha bizonytalan vagy h mennyit szopik és minden etetésnél mérni akarod, ráérsz megvenni akkor)

-a baldachin is teljesen felesleges, de én akkor is veszek, mert annyira édes ...:)


Még biztosan rengeteg dolog van, de most ennyi jutott eszembe, most vagyok 29 hetes és én is próbálok szelektálni :)

Boldog babavárást!

2009. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen dolog van. Persze ez is olyan dolog, hogy mindenki mást tart fontosnak. Ez persze pénztárcafüggő is:) Néha még a többedik babánál is elcsábul az ember:))

Szerintem pl: - vízhőmérő,

kiskádba csúszásgátló (én textilpelenkát teszek alá)

- Fürdetőszekrény (szép, de nagyon hamar kinövi a baba)

Persze ez csak az én véleményem, midenki azt vesz meg, ami neki tetszik és a zsebe elbír!

2009. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a 3 részes babakocsi zűnt a legfeleslegesebb és legnagyobb pénzkidobásnak. Mindenki azzal győzködött, hogy a baba gerince tönkremegy a férfi eladó volt a legbosszantóbb aki közölte velem, hogy 20 percnél tovább nem lehet a baba a hordozóba. Mire én megkérdeztem, hogy Budapest-Zalaegerszeg között ( a legjobb esetben is 2,5 óra az út) majd megalszom Székesfehérvárnál vagy mégis mit tegyek szerinte!? Ne menjünk haza, vagy a férjem ne dolgozzon, vagy a gyerek 1 éves koráig éljünk külön, hogy ne kelljen utazni a babával? Ráadásul tavaszi baba, böven be tudom bugyolálni a gyereket annyira, hogy a sportkocsiba se fázzon meg. Bár treljesen nem fektethető síkba, de egy pelenkával és pléddel egyenesbe hozható. Ezért nem adok ki kétszer annyi pénzt, hogy a mózeskosár részt 3 hónapig használjam, amit a kocsiba nem is lehet bekötni, tehát ott marad a bébihordozó.
2009. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja! Eszembe jutott még egy: a baba elfordulását gátló szivacs izé.. sajnos nem tudom a nevét.. egy összetekert takaró is jó helyette..
2009. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tipikusan az az anyuka vagyok, aki mindent megvett a babának, és tényleg nagyon feleslegesen. Nekem ilyenek voltak: pólya, mérleg (lehet az első hónapokra bérelni is), sok-sok ruha (nagyon hamar kinövi, és egy csomó nem is praktikus, van amit rá sem adtam, viszont mostmár tudom hogy a rugdalózók közül az a legjobb ami elől végig patentos), sterilizáló (simán mikróban is lehet forró vizet melegíteni), cumisüveg melegítő, (ez is melegvízbe állítva sokkal hamarabb kész), vízhőmérő (bár az elején önellenőrzésnek jó), elfordulásgátló (használtuk, de más is megteszi helyette). Más most nem jut eszembe, viszont nagyon hasznosnak bizonyult a bébiőr(+légzésfigyelő egyben), a szagmentes pelenka kuka (csak nagyon drága bele a zacskó!), az összezipzározható takaró, éjjeli fény, a kiskádba szivacs (ilyen maci, vagy nyuszi alakú, rá kell tenni a babát és nem kell tartani, nagyon praktikus!), na meg persze a szokásos dolgok (pelenkázó, babakocsi...)
2009. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!