Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok már arról, hogy a...

Hallottatok már arról, hogy a terhesség utolsó 4 hetében nem tanácsos tejterméket fogyasztani? Ez a tejallergia miatt van, vagy más az oka?

Figyelt kérdés

Tartottátok hozzá magatokat?

én nem tudom hogy fogom kibírni, mert nagyon kívánom a tejet, napi 2 litert is megiszom.


2011. jan. 25. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:

"Miezmármegint"? Nem hallottam róla.... Minden nap ittam tejet, ettem joghurtot, sajtot, túrót, sorolhatnám. Kislányom 1 éves múlt, senkinek semmi baja, már ő is rendszeresen eszik tejtermékeket, tejet is ivott.


Ki mondta?

2011. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a védőnő pl. Meg egy csomóan, de szerintem ez baromság lehet.
2011. jan. 25. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek semmi ésszerű alapja nincs.

Én is imádom a tejet, minden nap iszom 1,5-2 litert és soha semmi bajom nem volt, még az ikreimnek sem.

Szerintem nyugodtan idd tovább, csak jót tesz, főleg ha kívánod! ;)

2011. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is, ebből is látszik, hogy mennyi esze van egy védőnőnek :D
2011. jan. 25. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt kellett lemondanom mindenféle tejtermékről, mert a babám ordít tőle, de rendesen. Úgyhogy most muszáj nélkülöznöm a tejtermékeket.

A terhesség utolsó percéig zabáltam a tejtermékeket, én sem hallottam addig, hogy nem lehet. Aztán mikor megszültem többen is mondták, hogy ha terhesség vége felé sok tejes dolgot ettem/ittam akkor hasfájós lesz a babám. Ebben sem hittem/hiszek, de a babám valóban iszonyatos pocakfájós. (Persze nem fogom egyből arra, hogy mert sok tejet ittam.)

Következő terhességnél biztos, hogy kipróbálom, hogy nem eszek tejterméket, mert kíváncsi vagyok, hogy tényleg van-e összefüggés.

Viszont annyi mindent mondanak a kismamáknak, hogy már nem lehet kiigazodni. Szerintem jóformán már semmit sem lehetne enni/inni terhesség és szoptatás alatt, mert annyi tilalom van. A fene tudja/akarja betartani őket!!! :)

2011. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még a kórházban is adnak tejes ételt azoknak a kismamáknak akik a vége felé járnak.... Ilyen hülyeséget!!!
2011. jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Biztos ami biztos, ha nem akarsz bajt arra a pár hétre csereld le soya tejre / joghurtra a dolgokat! Nagyon fini és meg egészségesebb is, vitaminokban gazdagabb és nincs telenyomva antibiotikummal mint a tej!
2012. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!