Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik második babátoka...

Anyukák, akik második babátokat várjátok és az első gyerkőc is még kicsi, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
A mi estünkben sajnos nem sok segítségre számíthatunk, a nagyszülők távol élnek,a kisfiam lassan 2éves,apa szinte mindig dolgozik (reggel megy és késő este jön haza),heti 2 jó estben 3 napot van itthon.A nagymama jó ha havonta 1-2nap eljön,a fiam nincs is el velük,csak ha mi is ott vagyunk.Ráadásul annyira anyás,hogy ha éjszaka felébred és apa megy oda hozzá őt automatikusan ellöki,nekem kell odamenni hozzá.sokszor ott is kell mellette aludjak.Mondanom sem kell,hogy mennyire kivagyok.Azok akik esetleg hasonló cipőben járnak,hogy bírjátok?
2011. febr. 4. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most 1 éves, 20 hetes vagyok....még jól bírom csak néha össze jön minden :)) ha hisztizik akkor elég nehéz....

A férjem is egész nap dolgozik (most pl egy hétig itthon sem lesz)....szerintem igazán nehéz akkor lesz ha a pici is megérkezik:))


Hány hetes vagy?

2011. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet, apa max. vasárnap van itthon.

Hulla fáradt vagyok, tiszta ideg. Sosem voltam ennyire feszült, ideges, mint mostanában.

Azt hittem tudom élvezni a várrandóságot, de sajnos a hormonjaim felborultak.

35. hetes kismama 25 hónapos kisfiú

2011. febr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hasonlo a helyzetunk.Kisfiam 19hos es en 27 hetes terhes vagyok.A parom csaladja el itt(Irorszagban,szuleim M.o-n),de rajuk nem nagyon szamithatok, max ha dokihoz kell mennem szerdankent, akkor vigyaznak ra 1-2 orat.Sokszor nehezen birom,most foleg mert kisifam megint fogzik 4 uj foga jon!Egesz nap a karomban lenne...Hazimunkat kicsinnyenkent csinalok csak.Ejjel fiam kel, sokszor alszik koztunk es en alig birok aludni .Fogalmam sincs mi lesz ha en szoptatok.4unknek kicsi az agy!Kitartas Nektek!
2011. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szerintem ezzel a 2 évvel van a baj.

1,5 évesen nem volt ilyen a fiam.

Egész nap karattyol, rohangál, sivítva kiabál, mindenre mi-mi-miért-miért, akaratos, nehéz természet.

2011. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én ezt másodszor csinálom végig. Ötödik babámat várom, és a nagyok között van egy 1 év korkülönbséges párosom. Most a kicsi másfél éves, 23 hós korára jön a tesó. Lehet, hogy a rutin is segít, de én nagyon jól bírom, sőt a nagyoknál is jól bírtam. Hozzá kell tennem, hogy az összes terhességem nagyon könnyű volt, mindenféle kellemetlen tünet, vagy különösebb fáradékonyság nélkül.

Mondhatod most azt, hogy a nagyobbakkal könnyebb. Tényleg így van, meg hát segítenek is, de egy nagykamasszal, 2 kiskamasszal és egy tipegővel is van bőven tennivaló.

Azt hiszem, sokszor hozzáállás kérdése az egész. Egyszerűen nem hagyom magam kikészülni holmi rendetlenségen, halomban álló mosogatnivalón, veszekedő gyerekeken. Elsimítom, amit muszáj, a többi meg várhat, amíg rá kerül a sor.

2011. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fura, én egész jól bírom. Nekem nincs segítségem, és nem is hiányzik. Sőt, még minden nap én vigyázok a nővérem fiaira, megyek értük oviba, suliba. 26 hetes vagyok, a lányom novemberben volt 2 éves.

Úgyhogy nem könnyű vele, igazán egy hisztis, akaratos kislány.

2011. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. 32. hétig nekem sem volt gondom, most, hogy hatalmas a hasam, éjjel félóránként pisilek, nem tudok aludni, nagyon fárasztó így.

Bennem van a félsz, hogy mi lesz a fiammal, amíg kórházban leszek, mert anyás, félek, hogy minden rendben legyen.

2011. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia Utolsó!

Kezdd el már most lepasszolni annak, aki vigyázni fog rá néhány órára, 1-1 éjszakára, hogy ne kösse ezt össze a tesó születésével. Hasznos az is, ha nem elviszik, amíg kórházban vagy, hanem nálatok vigyáz rá mondjuk a nagyi.

2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nálunk is így van. az apja dolgozik, a nagymama távol, havonta -kéthavonta jön 2 napra. leszámítva hogy dög fáradt vagyok (bár ez a napokban kezdett múlni)m eg sokszor émelygek hányingerem van, jól bírom. szerencsére már alszik éjjel a kislányom. (2 éves volt decemberben).

én is attól félek, hogy mi lesz majd ha megyek szülni, mert pl a nappali esti elalvás az eddig mindig velem volt, az apja kihúzta magát ez alól (is). és nagyon anyás a kislnyom, félek, nehogy megharagudjon rám, vagy valami a pár nap alatt amit bent töltök. (bár ez még odébb van, mert csak most töltöm a 10. hetet).

2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

huhúúú gondoltam kiírok egy ilyen kérdést, de már nem kell :)

23 éves, 30 hetes terhes és majdnem 3 éves kisfiú anyukája vagyok. A férjem hajnali 4kor megy dolgozni vidékre és este 7re ér haza. A nagyszülők viszonylag közel fizikailag, de lelkileg nem annyira, a kéretlen tanácsokat nehezen viselve inkább magamra hagyatkozom, ritkán "passzolom" le a nagyfiam. Ő is anyás, hisztis, dacos, rossz alvó és rossz evő. Én keményedek az elejétől kezdve, a szexet nem bírom pedig hiányzik, nagyon vizesedek, fáj a derekam...vááá. :) Szerintem ha van féltékenység, ha nem, mindenképp sokkal jobb lesz miután megszületik, de ezen a szoptatás (éjjel) dolgon én is sokat agyalok (a nagyfiú is 2x ébred még éjjel és nem alszik el magától)

2011. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!