Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lázcsillapítás terhesség...

Lázcsillapítás terhesség alatt? Rubophen?

Figyelt kérdés

A témával kapcsolatos válaszok között olvasom, hogy sokan ezt ajánlják. Én nem, mégpedig azért mert paracetamolt tartalmaz!

Egyik alaptörvény kismamáknak a lázas időszakra:

Az Aspiryn és az Algopyrin használható erre a célra, de az ibuprofen és paracetamol tartalmú készítmények (Panadol, Rubophen stb.) nem!

A legfontosabb, hogy szakember véleményét, ha kell többét is, kérd!


2008. jan. 29. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kinek lehet hinni? Nekem pl. gyógyszertárban mondták, hogy panadolt vegyek be, ha kell, meg is vettem. Utána neten én is azt olvastam a leírásában, hogy nem lehet. (Nem vettem be, csak biztonságból akartam hazulra, 18 hetes vagyok). Az orvosom természetesen egyiket sem ajánlja, gyógyszermentes megoldásokat javasol. Nekem úgy tűnik, senki sem felelős azért, hogy a gyógyszerek betegtájékoztatóján jó szöveg legyen. Az aspirin leirása nem ajánlja terheseknek, algopirint meg külön ki kell iratni, de az is nem ajánlott ... sorban hozza a terhességet ha jól emlékszem. Szóval kérdezz meg két szakembert és lesz három válaszod, utána meg kismama a hibás mert miért vett be lázasan gyógyszert a ráolvasásos kuruzslás helyett. A végén úgyis a gyógyszerhez nem értő kismamára tolják át a felelősséget. Egyszerűen nem mindenki teheti meg azt a luxust, hogy vigyáz magára és otthon marad, mert dolgozni kell menni, mert tömegközlekedésen úgyis kifázik, stb. úgyhogy kellene olyan gyógyszer vagy leírás, ami biztonságérzetet is ad, ha be kell venni.

2008. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, és köszönöm, hogy reagáltál!
2008. jan. 29. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gytáros, háziorvos, és nőgyógyász ajánlotta influenza alatt a Panadolt.Muszáj volt, magas volt a lázam, hűtőfűrdő nem segített.Én hittem az orvosoknak.Akkor most rosszul tettem?
2008. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy terhesen is csak a 38-38,5 körüli hőt kell csillapítani, egyébként meg hűtőzuhany, homeopátiás szer. Egy normális immunrendszerű felnőtt embernek - akárhol dolgozik - nem valószínű, hogy 39 fokos láza legyen. Egyébként a nők terhesen a legegészségesebbek!

Ja és sok-sok C vitamin, és nem az etilénnel érlelt gyümölcsökben, hanem nagy dózisú tablettában (1000 mg).

Gyors gyógyulást!

Ja állítólag legjobb a magas lázra: ülő hűtőfürdő, láb forró vízben

2008. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


Szerintem mindig csak homeopát szer! Ha az nem segít, akkor fordulhatsz a durvább szerekhez! Az utolsó felfázásomat is homeopát szerekkel és gyógynövény teával, kivonattal hoztam rendbe. Ezekkel tutira nem ártasz a születendő csemetének! Jobbulást!

2008. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos terhesség alatt rosszabb a nők immunrendszere, mint szokott. Ez azért van, mert így a szervezet nem akarja kilökni a babát, mint idegen szövetet (hisz 50%-ban idegen).

A paracetamolt sokan ajánlják, és sok más olyan gyógyszert is, aminek a tájékoztatóján az van, hogy nem szabadna. Az aspirinről azt hallottam, hogy vemhes patkányoknál fejlődési rendellenességet okozott az utódoknál. Persze terhes nőkön nem tesztelhetnek semmit, így maximum statisztikákból lehet következtetni (ezekről pedig gyakran bebizonyosodik, hogy megalapozatlan feltételezések).

2008. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem is a gyógyszertárban csak a Rupophent ajánlották, paracetamol készítményt állítólag ebben a formában lehet láz csillapításra 38 fok felett, minimális mennyiségben. Alopyrin és hasonló társait nem. Vettem én is C vitamint és nem mertem bevenni belőle csak napi 1-et, mert írja a tájékoztató, hogy a nagyobb adag C vitamin bevétele esetén erős magzatkárosító hatása van. Mellette Elevitet szedem, abban is van C vitamin. Szal óvatosan!!!
2008. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Algopyrinre rávan írva hogy szoptatás és a terhesség első és utolsó 3 hónapjába nem szedhető
2012. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!