Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet enni francia...

Terhesen lehet enni francia kékpenészes sajtot? He nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

pasztőrizálatlan tejből készült terméket azért nem mert pasztőrizálatlan..vagyis nyerstejből készült.


ha meg pasrtőrőzött is a penészkultúra miatt nem javasolják.


biztos valahol le van írva tudományosabban.

2011. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmiféle penészes sajtot nem lehet enni terhesség alatt a benne lévő gombák miatt.
2011. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy lehet-e enni, de én ettem mindent, kivéve a nyers húst.

Semmi bajunk.

2011. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet, mert előfordulhat benne egy listeria nevű baktérium ami magzatkárosodást rosszabb esetben méhen belüli elhalást okozhat. Ugyanaz mint a nyers hús. A camambert sajtot és az egyébb puha sajtokat ezért nem javasolják.
2011. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amit a terhesség alatt ne:


- lágy és penészes sajtokat, pástétomokat, előre elkészített salátákat. /Lisztériát tartalmazhatnak, ez a baci áthalad a méhlepényen és a terhesség korai szakaszában vetélést okozhat.


- félig főtt tojás és otthon készített majonéz. /szalmonellát tartalmazhat, ez szintén árt a magzatnak


- sok máj és nagy mennyiségű A-vitamint tartalmazó kozmetikumok. / Összefüggésbe hozták több születéskori rendellenességgel


- ne gyomláljunk / a földben sok kutya és macskaürülék lehet, aki nem esett át a toxoplazmózison, elkaphatja és a magzat súlyosan károsodhat.


Egykét infó az Anyák lapja 2010. szeptemberi számából, nem magamtól találtam ki.

2011. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2011. febr. 9. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kétszer is ettem rántott camambertet az elmúlt 1 hónapban. Remélem nem lesz semmi baj :-o

17 hkm

2011. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha rántod, akkor hőkezeled, a baktérium kipusztul, de azért ne egyél gyakran.
2011. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

nehogy egy sajtot se ehessek? azért ez már vicc.

ok , nyers húst nem, de azért nem kell belehalni egy gyerekbe

2011. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem egy sajtot se , hanem penészes sajtot nem.
2011. febr. 9. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!