Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismama vagyok....

31 hetes kismama vagyok. Miben hozod haza? Mit kell vinni? ( pelus, popsitörlő, cumisüveg, popsikenőcs, cumi összekészítve)

Figyelt kérdés

április közepére vagyunk kiirva, ki miben hozza haza ha március végén április elején születő babáját?

Elvileg a komáromi korházban fogunk születni. Aki mostanában szült, mit kell oda vinni magaddal? Veled maradhat a baba éjjel? vagy éjszakára kiviszik a szobából? Első gyermekemet 10 éve szültem és azóta nem tudom mi a szokás? Igaz akkor koraszülött lett a kicsi, és ugye őt tovább szállították akkor.


2011. febr. 16. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 33 hetes kismama vagyok, úgyhogy nagyjából egy időben jönnek a babáink. :)

Ami 99% és mindenhol kell, az a pelenka és a popsitörlő kendő. A cumit és a cumisüveget sok helyen nem szeretik, popsikrémet elvileg adnak, de én is szerzek és viszek egy dobozzal, elromlani úgysem fog. Textilpelust is vigyél, a baba feje alá, büfiztetéshez...

Mivel nem tudhatom, milyen lesz az idő akkor, több ruhát is összekészítek itthon. Hosszú ujjú body, rugi, vastag nadrág, pulcsi, overall, tutyi a lábára, pléd és egy plusz plédet berakok a kocsiba. Majd az időjárás függvényében öltöztetem. (De nagyon remélem, hogy valamennyire kitavaszodik addigra!)

2011. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia, 30 hetes vagyok, április végén, május elején fog születni, én is kíváncsi vagyok mi kell, akkor már melegebb van?Nem tudom vásároljak-e melegebb ruhákat,avgy akkor már elegek a vékonyabbak.
2011. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Na ez engem is érdekelne, én pont ma töltöttem a 31. hetet! :-) Jó lenne, ha már áprilisra lenne valamilyen tavaszi idő, de ebben az időjárásban már nem lehet bízni. Nálunk ma esett a hó!! Azt hittem rosszul látok :D

A babának pakolok be a kórházi csomagba kissapkát, hogyha tologatni kell, vagy fürdetni vinni a folyosón (huzat miatt), kesztyűt, hogy ne vakarja ki magát, kisplédet, textilpelust, popsikrémet, pelenkát, popsitörlőt. Ruhát elvileg minden kórházban adnak, csak a hazahozós napra kell összekészíteni valamit. A biztonság kedvéért több dolgot is összekészíthetünk, aztán majd apának, vagy aki jön értünk, annak csak be kell hoznia. Szerintem én rakok be egy rövid + hosszúujjú bodyt, ugyanígy rugit is, kis kardigánt, esetleg kocsikabátot, sapi, kocsiba plédet. Más hirtelen nem jut eszembe. Azt mondják, hogy az sem jó, ha túl van öltöztetve, de ha egy réteggel több ruha van rajta, az nem baj! Pont tegnap olvastam egy oldalon, hogy amikor megszületnek, akkor kicsit "fáznak", mivel hozzászoktak az anyaméhben a 36fokhoz.

2011. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!