Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes babám mozgását már...

18 hetes babám mozgását már kb. egy hete éreztem fekvő helyzetben, meg ritkán más testhelyzetben is. Most két napja viszont alig modul. Nagyon aggódom és csak egy hét múlva lesz UH. Lehet valami baja? Ilyen korú kismamák, ti mit éreztek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia én is 18 hetes vagyok, én is a 17.héten kezdem érezni a babát.

Nekem is volt egy-két nap amikor nem éreztem, de utánna éreztem a mocorgását megint.

Szerintem nem kell izgulnod, azért ennyi idősen nem olyan nagy még, hogy mindig lehessen érezni amikor megmozdul...van még neki nagyon sok helye odabennt :)

2011. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
IGen, tényleg ne aggódj. Ilyenkor a valós mozgásainak csak egész kicsi hányadát érzékeled még. Valószínűleg minden rendben. Esetleg megkérhetnéd a védőnőt, hogy hallgassátok meg a szívhangot, így nem kell az uh-ig várni. :)
2011. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, próbálom nyugtatgatni magam. Már hívtam a védőnőt és holnap meghallgatjuk. Egy igazi paragép anyuka vagyok! :(
2011. febr. 16. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy "paramami", hidd el! Amint megéreztem az első mocorgásait ( 18. héten) azóta parázok azon, ha esetleg nem érzem őt pár óráig :) 18-20. héten volt több ilyen időszak, most a 21. héten már elég biztosan érzem, de eddig én is aggódós voltam, pedig tudom, hogy ha márhogy fordul is befolyásolja, hogy mennyire érzem őt!
2011. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is igazi paramami vagyok. :)

Még nagyon sokszor fog előfordulni, hogy nem érzed a babát olyan intenzíven.

A terhesség elején még pici és nagyon sok helye van. Ha úgy fordul, hogy befelé kalimpál a kis végtagjaival, azt sem nagyon fogod érezni, mikor meg már nagy, akkor helye nem lesz, azért lesz kevesebb a mocorgás.

Az én babám a frontokra is érzékeny. Melegfrontkor megy a buli, ha hideg front jön, belustul.

Pont tegnap voltam én is a védőnőnél hallgatózni, mert már aggódtam, olyan lusta a kicsi lányom. :)

Boldog babavárást, és nyugi! :)


35+2 hkm

2011. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18 hetes vagyok. Én még nem érzem a kisbabám mozgását. A tegnap voltam dokinál, minden rendben. Molett vagyok, valószinű később fogom. Amugy még kicsikék, minden mocorgást nem érezhet az ember:)
2011. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!