Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél, ha tudnád, hogy a...

Mit tennél, ha tudnád, hogy a választott dokid pont szabin lesz, amikor szülsz? Második babát, a doki amúgy tökéletes, terhesgondozást vállalja végig.

Figyelt kérdés
Első szülésnél is ő volt, és simán, könnyen ment minden, így várhatóan a második még könnyebben fog menni.
2011. febr. 18. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit tennék? Szülnék. Végigcsinálja a terhesgondozást, és ügyeletesnél szülsz, fogadsz szülésznőt.

Én dokim terhesgondozott, de ügyeletesnél szültem, és szülésznőt sem fogadtam.

2011. febr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam. :)

A szülésznőt viszont választom, akivel az elsőt szültem. Ő a terhesgondozáson is ott van, meg az nst-t-nél is.

2011. febr. 18. 10:40
 3/10 TKI Ibolya ***** válasza:
Esetleg megkérdezheted tőle ,hogy ha már így alakult tudna e valakit ajánlani helyette.A barátnőm az én orvosomnál szeretet volna szülni de sajna el kellett utaznia a dokinak és nagyon rendes volt,mert kérdezés nélkül is mondta hogy ha nem ér vissza kihez forduljon.
2011. febr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy megy, hogy a dokinak van egy helyettese, akire rá meri bízni a kismamáit.Szóval meg vannak egyezve.Esetleg kérdezz rá, hogy be tudna-e ajánlani valakinek, akire rábízhatod magatokat.És annak a dokinak fizetsz majd, persze jóval kevesebbet.
2011. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Gátvédelemmel fogok szülni, azt a szülésznő végzi.

Vagy a dokimnak fizetek, vagy ügyeletes. Jó hórház, így bízom az összes ottani dokiban. (Szent István)

Meg hát a meló nagyobb részét a szülésznő végzi, pláne, ha varrni sem kell :)


Köszönöm a válaszokat!

2011. febr. 18. 10:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem kötekedni akarok, de sajnos nem törvényszerű, hogy a 2.szülés könnyebben megy! S a gátvédelem se biztosan sikerül.

Amúgy ha nincs komplikáció elég a választott szülésznő!

2011. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

persze, nem biztos, de optimista vagyok :) orvos úgyis van.

amúgy meg, a doki 1 hétig lesz szabin, simán lehet, hogy pont előte/után indul meg a szülés, és akkor teljesen feleslegesen dolgozom ki a stratégiát a szabadságára.

ajánlott ő másik dokit, de ha nem ő, akkor nekem bárki megfelel, mert mint mondtam, bízom az összes István kórházas dokiban.

2011. febr. 18. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogyha elvállalt, miért akkor megy szabadságra? Az én fogadott orvosom azt mondta, olyan nincs, hogy ő ne lenne ott, annyit vállal, amennyit el is tud látni. Nem értem én az ilyet...
2011. márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mert úgy vállalt el, hogy mondta, hogy pont akkor szabin lesz, ezért nem tud vállalni, ajánl mást maga helyett. én meg megkérdeztem, hogy a terhesgondozást végig tudná-e vinni, mert a kismamák nagyon kis százaléka szül a kiírt napon, így van rá esély, hogy nála szülök :)
2011. márc. 1. 10:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Így más, ha rögtön megmondta. Akkor korrekt.:)
2011. márc. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!