Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Levetetitek a köldökzsinór...

Levetetitek a köldökzsinór vért? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok, és nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a helyes lépés.
2011. febr. 22. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi levetetjük. Anyagilag most úgy állunk, hogy megtehetjük, akkor miért ne? Adja az ég, hogy soha ne legyen rá szükség, de ha meg mégis lesz, akkor ne verjem a fejem a falba, hogy miért nem vetettem le. A dokim viccesen megjegyezte, hogy olyan ez, mint az autónál a Casco. Megkötöd, fizeted, és reméled, hogy sosem kell. De ha rommá törik az autódat, akkor meg boldog vagy, mert van, aki kifizesse. :)


Szerintem nagyon jó dolog, és bár sokan azt fogják mondani, hogy még nincs megfelelő felhasználása, a folyamatos kutatások viszont pozitív irányba mutatnak.

2011. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem, mert nagyon drága.
2011. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Levetetném, de nincs annyi pénzem rá. Láttam, egy oldalon, hogy van részletfizetés, de abba nem szívesen megyek bele, mert mi lesz ha még sem tudom fizetni.
2011. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A pénz miatt nem vetettük le.
2011. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi mindkét gyermekünknél levetettük, és a 3.-nál is le fogjuk vetetni. Szerintem ez egy olyan jövőbeni esély a gyereknek, hogy ha esetleg szükség van rá, de nincs, akkor az a gyerek életébe is kerülhet.
2011. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mennyibe kerül?
2011. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem, mégpedig azért, amit ebben a cikkben Dr. Kállay Krisztián mond. Én inkább hiszek egy olyan orvosnak, aki nem nekik dolgozik, hanem független.

A cikk: [link]

2011. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, kedves utolsó, csak tudod, nem a mostról van szó, hanem arról, hogy mi lesz 40-50-60 év múlva. Azt pedig senki nem láthatja előre, viszont a köldökzsinór-vér egy lehetőség lehet.
2011. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

22 hetes terhes vagyok. Mi is elgondolkoztunk ezen, mégpedig az ellentmondások miatt...

hogy ez még gyerekcipőben jár

hogy sok ilyen tároló intézmény tönkrement

hogy ez meg az...

ám arra jutottunk, mint az első válaszoló, hogy meg nem bocsájtanám magamnak, magunkanak, ha ne adj Isten szükség lenne rá, és nem vetettük le.

A dokim azt mondta, nála is levették, mind2 gyereknél, épp ezért, hogy bár sose kelljen, de ha mégis, akkor legalább "megtettem mindent" alapon az ember kissé megnyugszik.

Igaz, 4-500 ezer ft, de részletekben is lehet fizetni, és én inkább erre teszek félre havonta, mint másra.. szóval, mi LEVETETJÜK!!

2011. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, mi is épp az ellentmondások (na meg a magas ár) miatt gondolkodunk, hogy mi legyen... De az ember annyi felesleges dologra ad ki pénzt...

Akik levetetik melyik céget választják? Engem most hívtak fel a Baba-Mama tudakozótól, hogy ők a Cord Blood Center-el állnak kapcsolatban, és a klubkártya tulajdonosoknak itt 5% kedvezményt biztosítanak. Így 169.000 Ft a levétel díja, és további 10.900 Ft az éves tárolás. Van lehetőség 3,6,12 havi részletfizetésre. Ez még egészen kedvezőnek tűnik, főleg, hogy a tárolás díját évente lehet fizetni, és nem kell most egyben az egészet.

2011. febr. 22. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!