Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelő és baba elsősegé...

Légzésfigyelő és baba elsősegély tanfolyam. Vélemények?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, és gondolkodom rajta, hogy szükség van-e légzésfigyelőre. De ugye csak akkor van igazán értelme, ha elvégzek egy baba elsősegély tanfolyamot is, és tudom mit kell tenni, ha esetleg baj van. Ti hogy vagytok ezekkel, mik a vélemények, tapasztalatok?
2011. febr. 28. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha pánikolós típus van felesleges

de ha tudsz vészhelyzetben hideg fejjel dönteni akkor érdemes.


mi időre született lány mellé nem vettünk most másodszorra se fogok venni.

2011. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én megcsináltam. Teljesen egészséges kislány. 4szer jelzett be mind valós volt, 2szer kellett újraélesztenem.


7 hónaposan lázgörcsöt kapott a semmiből szintén újraélesztés a doktornénivel (pont hozzá mentünk a hőemelkedése miatt mikor begörcsölt)Semmi baja, nem mutattak ki semmit, egészséges.


Csak úgy van értelme valóban. Ha megcsinálod akkor úgyis ha ne adj ég baj van a rögzült dolgokat csinálod nem fogsz gondolkodni sem. Majd ha a baba biztonságban lesz akkor fogsz összeomlani (velem ez történt).

2011. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem végeztem tanfolyamot, mert akkor még nagyon új dolog volt Magyarországon a légzésfigyelő használat (közel 10 éve). De nem bántam meg, összesen 2szer riasztott. De akkor az ember ösztönösen tudja mi a teendő. Igaz, nekünk nem újraéleszteni kellett, mint egy korábbi hozzászólónál, csak rendszertelen volt még a légzése.

De tényleg jó dolog, nyugodtabban tudtam én is aludni, hogy tudtam figyel rá.

2011. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már a babamérlegtől is túlparássá váltam.Nem volt légzésfigyelőnk, és most sem tervezzük.Felesleges lenne.Csak még egy dolog, amire rágörcsölnék.Ismerem magam.
2011. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a terhesgondozás kötelező elemévé tenném az elsősegélynyújtást. Nem feltétlenül azért, hogy újraélesztést tudj alkalmazni (mert azért valljuk be, ez szokott a legkevesebbszer előfordulni), hanem azért, hogy tudd, mikor mit kell (v. kellene) csinálnod.

Nekem elég eleven lányaim vannak, amikor először repedt fel az egyik fején a bőr, pánikba estem. Most költöztünk új helyre, szomszédok nincsenek, apa nincs, azt se tudtam, kit hívjak, mit csináljak... Nagyon rossz volt. Utána elvégeztem egy gyorstalpalót :) a következő balesetnél már simán uraltam a helyzetet.

Szerintem légzésfigyelő nélkül is hasznos egy ilyen tanfolyam, de ha van légzésfigyelő, akkor egyenesen kötelező.

2011. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egyetértek, csak akkor van értelme a légzésfigyelőnek, ha az anyuka elvégez mellé egy elsősegély tanfolyamot is. Bennem is megfogalmazódott már a gondolat, hogy hasznos lenne egy tanfolyam. Most kicsit körül is néztem, ezeket találtam:

[link]


[link]

2011. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!