Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony az Afp-m! Mitől...

Alacsony az Afp-m! Mitől lehet alacsony és ez után milyen vizsgálatot fognak csinálni, hogy megtudjuk minden rendben van? 0,4 MoM

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy hány MOM jó azt nem tudom már mert nekem a középső gyerekemmel volt alacsony.Nem kell rögtön megijedni,mert az AFP egy nagyon pontatlan vizsgálat.Nekem csináltak amniocentézist,és szerencsére minden rendben volt.De eltérést mutathat akkor is,ha a terhesség nem felel meg a számított kornak,fiatalabb,vagy idősebb.Egyébként velőcső záródási rendellenességek állnak a háttérben ha valós a baj.Ismételtesd meg a vizsgálatot,csináltass uh-t,és ha javasolják akkor vízvétel.De ne ijedj meg nagyon előre,az esetek nagyrészében semmi baj nincs.


Minden jót,jó egészséget.

2009. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az,hogy alacsony az afp,az nem velőcső záródási rendellenességre utal,hanem down kórra. a magas utal a záródási rendellenességre! de valóban nem kell rögtön megijedni,mert már nagyon nem megbízható vizsgálat!
2009. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólokhoz! Nekem is alacsony volt az afp-m, jól be is rezeltetett a doki, viszont utána beszéltem több orvossal, és egyértelműen azt mondták nem jelent semmit, nem is igazán szoktak vele foglalkozni, a magas afp-nek van jelentősége. Semmi okod aggodalomra! Boldog babavárást!
2009. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is alacsony lett az AFP-m, viszont kombinált tesztet is csináltattam a 12.héten ami kifejezetten down-kór szűrésre van és annak az lett az eredménye, hogy 1:13.000.-hez az esélyem down-kóros babára. Állítólag ez nagyon jó eredmény.

Ezt most azért írtam mert ebből következik, hogy az AFP mennyire nem mérvadó a down-kórral kapcsolatban. Nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani. Ezen kívül lehet, hogy hamarabb is lett levéve a vér. Nekem pl. állítólag még ez is volt a baj vele.

Ne idegeskedj miatta, szerintem felesleges! Tudom nehéz, mert én is sokat agyaltam emiatt pedig tényleg hülyeség. Csak szegény babát bántjuk vele.

Nekem nem volt magzatvízvétel sem, sőt engem genetikára sem küldött az orvosom bár lehet, hogy a kombinált teszt jó eredménye miatt.

2009. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 0.37 lett af afp-m, kombinált tesztem nem volt. A kockázat a down kórra 1:20-hoz lett,és a genetikai tanácsadóban javasolták az amniocentétzist.( 150-nél kisebb számnál ajánlott). A rendkívül magas kockázat miatt belementünk, és 4 hét után ma kaptuk meg az eredményt: nem találtak rendellenességet, és kislányunk lesz!

De a várakozás ideje alatt csak erősödött bennem az, hogy az afp semmit sem ér!

A környezetemben most 3 kismamának is alacsony lett!

A lényeg, hogy próbálj meg nem aggódni!

Minden jót Nektek!

22 hetes kismama

2009. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok(22 hetes). Arra nem tudtak magyarázatot adni, hogy miért lett ennyire alacsony, a baba méretei alapján jókor lett levéve.

A vérvételt pedig nem ismételték meg, mert a genetikai tanácsadó szerint egy rossz meg egy esetleg jó eredmény alapján nem lehet véleményt monani.

Üdv

2009. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, én sem értem, hogy miért van az. hogy sok kismamának leveszik újra és ha az jó akkor jó.:-/

Nekem azt mondta két doki is, hogy az AFP-t nem lehet megismételni max. akkor ha annyival hamarabb lett levéve, hogy még az ismétlés időpontjában se töltené be a 18 hetet. E viszont ritka mert mire megjön az eredmény általában már betöltjük.

Ennyi erővel akkor addig ismételgethetnénk amíg jó nem lesz, nem? Akkor meg minek?!

Szóval a lényeg az, hogy az AFP a velőcsőzáródási rendellenességek szűrésére lett kitalálva (és ilyen esetben magas) még akkor amikor nem voltak jó UH gépek. Azóta tulajdonképpen nincs értelme de nálunk úgy felejtették még 1970 óta. :-/

2009. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem megismételték az AFP-t,és akkor más eredményt kaptak.

Sokkal jobbat mint elsőre.De azért elvégeztettem az amniocentézist.De nekem magas lett kicsit,nem alacsony.Elnéztem,bocs.Az alacsony valóban down gyanús.

Ha nagyon aggódsz,esetleg más vizsgálat is utalna rá,csináltasd meg Te is.Természetesen kérd genetikus véleményét.Nekem ajánlották.

1 voltam.

2009. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Adri baba ***** válasza:
Szia engem is elküldtek alacsony afp miatt a genetikára,ott az ultrahangon durva eltérést nem láttak,el akartak küldeni engem is magzatvízvételre de betőltöttem addig a 22.hetet és csak 21 hétig csinálják.így 2%hogy baj lesz!!!Ha az afp jó lett volna akkor is maradt volna 2% mert nem alkalmas betegség szűrésre!!!nyugiiiiiiiiiiiiiii,semmi baj nem lesz!:))
2009. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi csajszik a válaszokat!
2009. febr. 18. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!