Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőtől szabin leszek (20...

Hétfőtől szabin leszek (20 nap), a babámat júni 14-re várom. Szabi után a további betegszabi, táppénz stb. okosságok hogy zajlanak? Van esetleg valami honlap ahol ezt az emberek számára is érthetően leírják? Gyes, gyed stb.

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, első körben olvasd el az oep.hu-n az ellátások mo-on terhességi gyermekágyi segély, gyed részt, itt van a táppénz is.

szabi után betegszabi, utána táppénz, aztán a tgyás -28 naptól vagy a szülés napjától utána a gyed 2 éves korig.

Ha kérdésed van szívesen válaszolok priviben.

betegszabi+ táppénz, kéthetente kell vinni a tápppénzes papírt a munkáltatónak, a betegszabit onnan, a táppénzt az oeptől kapod, a táppénzt úgy írja ki a doki hogy viszel egy indoklást a nődokitől, ha megszülsz szólsz a munkahelynek és elindítják a tgyást, gyedetpedig előtte 1 hóval szólj a munkáltatónak

2009. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindenkinek ezt ajánlom, mert itt minden gyermekek után járó támogatás le van írva egy helyen, minden támogatásnak az igénylési menete akkor ha kifizetőhely a munkáltató és akkor is ha nem az:

[link]


Azt szokták javasolni, hogy aki nem a munkahelyéről megy szülni az a tgyás-t a szülés napjától vegye igénybe.

Szerintem munkáltató függő, hogy milyen gyakran kell leadni a táppénzes papírt, nekem havonta kellett.

2009. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 20. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem konkrétan a kérdésre válaszolok.


Irigyellek egy kicsit, mert én még két hónapig dolgozom és én jún. 17-re vagyok kiírva, csak még nincs senki a helyemre, úgyhogy addig melózok még. Pedig már nagyon számolom a napokat, mert egyre nehezebb, nagyon szeretnék már otthon lenni.


Jó pihenést és jó babavárást!

2009. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!