Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet beteg a babám?...

Mitől lehet beteg a babám? Biztos hogy el kell vetetnem? Mit lehet tenni? 12 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

Ha valaki járt így írjon!Az uh-s leletem:

Egy élő magzat fejvégű fekvésben.

A lepény a hátsó falon tapad, eléri a méhszájat.

A magzatvíz mennyisége átlagos.

BPD: 16 mm. (???)

AC= 60 mm, FL= 5 mm,A számítottnak megfelelő terhességi kor(11hét 6 nap)Anyi húgyhólyag vizelettel telt, norm. szerkezetű. Testszerte 3-4 mm es tarkónál 6 mm-es oedema.Dg.:Hydrops foetalis Jav.:L. Genetika


2009. febr. 21. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia! Azt mondták el kell venni??? Miért????????
2009. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
azt mondták beteg a baba mert a bőre és a teste között végig víz van tehát beteg a baba. nem egészséges.Kérdeztem el kell vetetni?Azt mondta h nem de kérheti a pár mert beteg lesz s ez gyógyíthatatlan betegség.
2009. febr. 21. 10:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


12 hetes UH-ra kórházba mentem, ahol megállapították (1 orvos és 1 főorvos), hogy a méhlepényemmel van valami, nem tudják meddig tudja a babát etetni, beutaltak genetikára a klinikára. Ott ismét megultrahangoztak és a hölgy megdöbbenve mondta, hogy a világon semmi baj nincsen, minden a lehető legnagyobb rendben van! Be se kellett menjek a genetikára. Azóta megszületett a csodaszép makkegészséges gyerkőcöm!

Azt tanácsolom mindenképpen menj el másik dokihoz is, vagy ha úgy állsz anyagilag egy 4D-s ultrahangra. Bár kicsi az esély, hogy elnézzék, de mégis előfordulhat. Nekem az első helyen elvették volna az egészséges babámat! Légy erős, ha mégis baj van, kitartást és sok egészséget! Kívánom, hogy minél hamarabb anyuka lehess!!!!

2009. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnálom:(! Végül is ez a ti döntésetek hogy bevállaljátok-e? Nagy felelőség! Gondoljátok át! Szorítok.
2009. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Borzasztóan sajnálom, de ez egy nagyon súlyos szívelégtelenség. Sokszor veléléshez vezet. De ha nem, akkor sem gyógyítható, lehet, hogy születése után rögtön meg is halna szegény. Tudom nagyon nehéz, de inkább most engedd el, ne akard neki se a fölösleges szenvedést. A szív ilyenkor nem tudja ellátni feladatát, nem tud elég vért pumpálni.
2009. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. Ezt olvasd el és utána te döntesz. De szerintem is menj el másik orvoshoz is.

Nonimmun hydrops foetalis során a magzatban testszerte felszaporodik a folyadék, oedema alakul ki. Ez nemcsak a mellüregben, hasüregben és a szívburokban, hanem a bőrben és a méhlepényben is megfigyelhető. Az újszülött sápadt, nehézlégzése (dyspnoe) van, szaporán légzik (tachypnoe), a keletkezett anaemia nagyon súlyos, az arcoedema miatt a szeme alig látszik, hasa elődomborodó, kéz és lábfejen jelentős duzzanat (oedema). Kardiovaszkuláris elégtelenségben gyakran meghalnak. A virus kimutatható a csontvelőben, a májban, a tüdőben.

Gyakoribb panaszok, tünetek:

Általános panasz

Csökkent aktivitás

Elesettség

Fáradékonyság

Fáradékonyság, nyugalomban is fokozódó

Kimerültség

Etetési nehézség

Szopási nehezítettség

Megváltozott a sírási hangja

Megnőtt a hasa

Kültakaró

Bőre egész testén duzzadt

Duzzadt bőr

Pontszerű piros foltok

Sápadt a bőre

Fej

Elkékült a száj bőre körül

Elkékült arcbőr

Halvány, elfehéredett arc

Maszkszerű arckifejezés

Megdagadt arc

Fokozottan mozgó orrszárnyak légvételnél

Szív és légzési panaszok

Fullad

Gyorsan veszi a levegőt

Nem vesz levegőt

Gyorsan ver a szíve

Nem lélegzik

Szapora légvétel

Hasi, emésztési panaszok

Puffadt has

Mozgásszervi panaszok

Nyak gyengesége, erőtlensége

Izomgyengeség

Idegrendszer és izomrendszer zavarai

Felakad a szeme

Fizikális vizsgálatok:

Általános megfigyelés

Kóros jellegű sírás

Alacsony Apgar érték (0-6 pont)

Halvaszületett magzat

Extrém éretlen koraszülött ((< 28. gestatiós hét))

Éretlen koraszülött (28.-32. gestatiós hét)

Kültakaró

Arcbőrön oedema, mindkét oldalon

Cyanoticus arcbőr

Duzzadt arcbőr

Fej lágyszöveteinek duzzadtsága

Mimikaszegény arc

Perioralis bőrön cyanosis

Sápadt arcbőr

Orrszárnyi légzés

Petechia

Subcutan szövetek odemája

Sápadt bőr

Testszerte oedema a bőrön

Mellkasi szervek

Apnoe

Belégzés megnyúlt

Dyspnoe

Dyspnoe, súlyos

Fokozódó nehézlégzés

Légzési segédizmok használata

Subcostalis behúzódás mindkét oldalon

Substernalis belégzési behúzódás

Tachypnoe

Xyphoidalis behúzódás légvételnél

Rekesz magasan áll mindkét oldalon

Szívtompulat mindkét irányban megnagyobbodott

Halk szívhangok minden szájadék felett

Tachycardia ( nyugalomban)

Megnyúlt belégzés

Hasi szervek

Hasi distensio

U alakú tompulat kopogtatható a hasban, a széli mélyebben fekvő területeken.

2009. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
KÉRLEK TITEKET ÍRJATOK MÉG VÁLASZT!!!aZOKÉT VÁROM AKINEK VOLT ILYEN H OEDÉMA VOLT A MAGZATÁBAN TESTSZERTE.kÖSZIKE
2009. febr. 21. 11:08
 8/17 anonim ***** válasza:

Találtam neked a neten egy írást, amit egy nő írt akinek szintén ez volt a baja a babájának:

[link]

2009. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az előző kettő vagyok. Itt egy kis bíztatás:

Terhességgel kapcsolatos speciális anomáliák


Az anya-magzat vércsoport-inkompatibilitás annak ellenére nem képezhet indikációt a terhesség megszakításához, hogy ilyen okból a terhesség idején, főleg a harmadik trimenonban, a magzat - olykor súlyos erythoblastosis vagy hydrops foetalis következtében - beteg lehet. Ma azonban nagy szériákban végzett vizsgálatok igazolt eredményei szerint ezek a magzatok igen hatásosan kezelhetők in utero transzfúzióval (56). A világra jött újszülöttek életkilátásai ma már lényegében azonosnak mondhatók a többi egészséges újszülöttekével, későbbi fejlődésük is zavartalan. Az erythroblastosisos újszülöttek szakszerű intenzív neonatológai kezeléssel a betegséget néhány nap alatt átvészelik, teljes mértékben gyógyíthatók.


Az uterusban lévő különböző mechanikus faktorok (uterusmalformáció, myoma stb.) nem magzatkárosító hatásúak. Ugyancsak veszélytelen a magzatra, ha a terhesség a méhben fekvő intrauterin fogamzásgátló eszköz mellett jön létre.

2009. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezeket tiszta szívből ajánlom, mert ez is egy lehetőség az ilyen helyzetekben:


[link]


[link]

2009. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!