Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első terhességénél...

Akinek az első terhességénél kialakult diabétesz, az most a másodiknál mennyire vigyáz?

Figyelt kérdés
a 12. hetes terheléses vizsgálat eredménye hálistennek negatív volt (6,5 ), és majd ugye a 24. héten ismételni kell. azt mondta az orvos meg a védőnő is, hogy nem kell számolgatnom, de ne nagyon egyek édeset, cukrosat, akkor kisebb az esélye, hogy mégis kialakul később. ezt be is tartom, nagy ritkán, mondjuk hetente egyszer rakok a teámba mézet, csokit, sütit stb nem eszem, néha egy-egy falat zabkeksz. gyümölcsöt soakt eszem, de olyat amiben nincs sok cukor. ti mennyire figyeltek oda erre?
2011. márc. 15. 14:07
 1/3 TKI Ibolya ***** válasza:

Másodiknál is oda figyeltem és most a harmadiknál is.Másodiknál nem volt semmi gáz most a harmadiknál viszont a 38 hét után nagyon felugrott és diétáznom kell a szülésig.Semmi édesség és minimális szénhidrát pedig eddig is oda figyeltem.Én havonta járok jártam ellenőriztetni a vércukromat.


39+4 hkm

2011. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem már az első hetekben magas lett a cukrom az itthoni mérő szerint, így én végig diétáztam. Nem törvényszerű, hogy másodszor is kialakuljon, de azt jól teszed, ha visszafogod a szénhidrátot.
2011. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is kialakult a masodik terhessegemkor is, csak kesobb. Az elsovel mar rogton az elso vizsgalat utan dietaztam, a masodiknal viszont csak a terheleses cukorvizsgalatnal derult ki.
2011. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!