Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van az hogy egyre...

Mitől van az hogy egyre többször hallom, hogy közel 5kg-os babát szülnek?

Figyelt kérdés
Lehet esetleg a terhesség alatt beszedett sok vitamintól?
2011. márc. 15. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szerintem valoban a tul sok vitamin szedese okozza, amit a kismama beszed terhessege soran. Viszont hajlama is lehet ra valakinek, hogy nagy babat szuljon. Peldaul a cukorbetegsegre hajlamos nok altalaban nagy babat szulnek.
2011. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is a vitaminokat hallottam és tényleg akiket ismerek kismamákat hogy vitamint szedtek mindnek 4,5-5 kg körüli babáik születtek!
2011. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
a vitaminokra azért van szükség mert a baba elvonja az anyától amire szüksége van,így az anyának pótolni kell,szoptatásnál is,sztem semmiköze a vitaminokhoz,manapság annyi túltermesztett zöldség,gyümölcs van, és hát gondoljunk bele az ívóvízben meg rengeteg a hormon a kajákban rengeteg mesterséges anyag,és sztem főleg ezek az okozói a babák nagy súlyának,meg persze a genetika
2011. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen de ha szedsz vitamint a baba is többet tud elvonni
2011. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 krisztivan ***** válasza:
100%
Az első 10 hétben szedtem vitamint és szültem egy 4430gr ,61cm fiút.Nem függ össze a vitaminnal,én is 4kg-val születtem 35 éve ,párom is 3900gr volt.ezért nem vártam "kis" babát.
2011. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is csak az első trimeszterben szedtem vitamint+folsavat, mégis 4280grammos fiam lett. A bnőm végig szedett terhesvitamint, az első babája 2900grammos volt, a második 2790.

Lehet, hogy számít vmit a vitamin, de ezért nem ennyire egyértlemű az összefüggés. Az én dokim kifejezetten kiemelte, hogy végig szedjem, mert kevés vitamint eszünk manapság, és sok az adalék, de mi vidéken lakunk, és épp tavasszal-nyáron voltam nagy pocakos, és zabáltam a gyümiket;)

2011. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
4150 grammos, 51 cm-es babát szültem, úgy hogy teljesen normális, problémamentes terhességem volt és normális a testalkatom is. Én Elevitet szedtem végig, én is arra gyanakodtam, de a dokim mondta, hogy ez tök hülye tévhit, nincs hozzá semmi köze!
2011. márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Már megint a vitaminok...nem attól lesz nagy baba.

Nagyanyám 60 évvel ezelőtt egy 5 kilós és egy 5,7 kilós gyereket szült. Tudod milyen vitamint szedett? Semmilyent.

Én végig szedtem a vitaminokat és lett egy 3 kilós babám a 41. héten...

2011. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Esetleg valakinek más vélemény?
2011. márc. 16. 14:47
 10/17 anonim ***** válasza:

és ezeket a nagy babákat mind természetes uton szultétek meg csajok???mert ugy néz ki,hogy nekem sem az az átlagos kicsinkom fog szuletni nem sokára,hanem szintén 4-5kg kozott,amitol kicsit félek!!!Nem jobb ilyenkor a császár?

Amugy én meg 1havi az orvosom által ajánlott vitamint 7honap alatt szedtem be,napi 1kg gyumolcsot ettem meg.Napi 1kg kiwi,vagy 1kg mandarin vagy 1kg alma.Szoval szerintem nincs koze a vitaminoknak a nagy babákhoz.

2011. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!