Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan ti szoptatnátok?

Várandósan ti szoptatnátok?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok és van egy 14 hónapos kislányom aki még 3x szopizik egy nap. Nem alváshoz kell neki, ez a reggeli és az uzsonnája, ill. este ezen alszik el. nem jelent számomra problémát, h szopizik , de kicsit bizonytalan vagyok , a pocaklakónak sem szeretnék ártani.Viszont úgy látom kislányom még nincs felkészülve arra, h elvegyem tőle a cicit. Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek! Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. ápr. 1. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges a terhességed, nyugodtan szoptathatsz, nem fog bajt okozni. www.lll.hu
2011. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szoptass nyugodtan.
2011. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is szoptattam terhesen,és a fiam kb a terhességem 20.hetében magától elhagyta a cicit.Komplikációmentes volt a terhességem és a szülésem is.
2011. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!

az én lánykám is szopizott mikor öcsit vártam semmi gond nem volt most is babát várok és a fiam szopizik még nem bánom:)

2011. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, én elválasztottam a fiam 9,5 hónaposan, mert nagyon kellemetlennek éreztem a szoptatást 7 hetesen. Pedig a többi gyerkőc egy éves koráig szopizott, őt is addig szerettem volna szoptatni, de hamarabb jött a következő. Én 14 hónaposan biztosan elválasztanám, különösen akkor, ha nem akarsz majd egyszerre kettőt szoptatni. Később sokkal nehezebb lesz elválasztani!
2011. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a többi gyerkőcöt úgy választottam el egy évesen, hogy azt mondtam, mostmár csak akkor adok neki, ha nagyon kérné. Hát, nem kérték többet, és gyorsan el is felejtették! Idősebb korban azonban már iszonyú nagy hisztit csaptak volna (ezt láttam sok kismamánál). És ugyanígy tettem most a 9,5 hónapossal is, és nem is kérte többet, teljesen kiegyensúlyozott volt szopi nélkül is.
2011. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, én most is szoptatok, 19 hetes kismama vagyok, a lányunk 10 hós.

Az elején (8-10 hetesen) nagyon nehéz volt, iszonyú kimerült voltam, most már nem, jól bírom. Viszont fáj a szoptatás, tényleg fáj, 4 foga van, de nem harap, nagyon ügyes baba, mégis nagyon fáj, tényleg, könny szökik olykor a szemembe, pedig bírom a fájdalmat.

Egyébként 2x szopizik (reggel és este), illetve tízóraira alkalmanként. 1 éves kora körül szeretném leválasztani (az eredeti terv is ez lett volna, ha nem vagyok várandós), este lesz nehéz, mert cicin alszik be, de néha előfordul, hogy nem alszik el, akkor leteszem a kiságyába, 1-2 percig sírdogál, nyöszörög és utána alszik is. Remélem később is sikerül majd!

Kitartást és jó döntést kívánok :)

2011. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat és a megerősítést!

Én is úgy gondoltam , h nem gond a szoptatás és azt hiszem egy darabig még hagyom is a drágámat, de a tesó érkezése előtt szeretném majd leszoktatni.

2011. ápr. 2. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!