Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A következő vitaminokat...

A következő vitaminokat szedem. Szedhetem együtt vagy akadályozzák egymást a felszívódásban?

Figyelt kérdés
Eddig esténként együtt szedtem őket. De itt olvastam, hogy némelyiket nem szabad egy időben be venni. Napi 2*2 szem magneb6, 1 szem neo-ferro-folgamma és egy gravida. Ezeket szedhetem egyszerre? Persze a 2szem magnézium kivételével, mert azt reggel is szedem. Ha nem mennyi felszívódási időt kell hagynom? Ha eszembe jut beveszem napközben, de ez nem mindig jön össze.
2011. ápr. 4. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
szia, én biztos nem szednék ilyen hülyeségeket, olyan változatosan lehet már étkezni, annyi mindenből hozzájutsz ezekhez a vitaminokhoz, itt egyedül a gyógyszergyártó jár jól, nem te. Arról tudsz például, hogy a szervezet "ellustul", amikor így közvetlenül tömik bele a vitaminokat, ami azt jelenti, hogy az ételekből nem fogja kinyerni a szükséges vitaminokat, borul az egyensúly. Ez akkor lesz nagy gond, ha egyszer majd abbahagyod, mert vissza kell szoknia a természetes működéshez.
2011. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem ezt a választ vártam. Biztosan lehet úgy étkezni, hogy mindezt megkapja a szervezet és ha ír valaki egy étrendet, hogy miből mennyit akkor majd fontolóra veszem. A vasat vérszegénységre, védőnői utasításra szedem, a magnéziumot a doki javasolta a görcsökre, éjszakánként nagyon erősen begörcsölt a lábam. A gravidát is javaslatra szedem, nem hülyeségből. Mellette körtét, almát, paradicsomot, paprikát és uborkát eszem. Nem tudom mit kellene ennem, ami ezeket a bogyókat kiváltaná.
2011. ápr. 4. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:

A vas és a magnézium között legalább 2-3 óra teljen el.

2db magnézium reggel, 1db terhesvitamin ugyanekkor

délben a vas, este a másik 2 db magnézium.

2011. ápr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, hogy így rádömlesztettem ezt, csak megláttam a kérdésed és kijött belőlem, mert nagyon bosszant, hogy úton útfélen tuszkolják az emberekbe, hogy szedjen bogyókat, a tévéreklámok 80%-a gyógyszer vagy "vitamin" reklám. Én a természetesség híve vagyok és terhesen is nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt ettem, egészséges ételeket, húsokat, mindent, amire a szevezetnek és a babának szüksége volt. Szerencsére olyan orvost fogtam ki, aki ugyanezt vallotta, hogy nem kell orrba-szájba szedni ezeket, a legtöbb terhes vitamin pénzkidobás.

Minden jót!

2011. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Én ugyanezeket szedtem, amiket felsoroltál és sok gyümölcsöt ettem.

Tény: 37. héten 4250gr-os babát szültem.

1. babámnál is hasonló volt a helyzet, ő 3600gr volt.

2011. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szedek 2*1 Neo-ferro-folgammát, 1* terhesvitamint, 2*1 magnéziumot és 1* calciumot is. Nekem azt mondta az orvosom, hogy legalább 2 óra teljen el a bevételek között. Én így szedem: reggel n-f-f, délelőtt mg, ebéd után vitamin, délután ca, kora este mg, este n-f-f. Nekem használt, mert a vérképem 12 hetesen a béka segge alatt volt, most 32 hetes vérvételnél már elérte a legalsó határt, nem is volt becsillagozva.

Aki pedig azzal jön, hogy neki nem kell semmilyen bogyó, az örüljön neki, hogy egészséges, problémamentes a terhessége, és ne bántsa azt, aki nem ilyen szerencsés. Biztosan a kérdezőnél is oka van annak, amiért ennyi bogyót szed.

2011. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Dokim és védőnőm is felhívta a figyelmemet, hogy a vas és a magnézium szedése között minimum 2 óra különbségnek kell lennie! Nem szabad egyszerre bevenni!!!

2011. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!