Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két rendellenességet is...

Két rendellenességet is észrevettek a 21 hetes terhes sógornőm babájánál (Vesekamra és a fejében egy ciszta) amniocentézisre vár. Mennyi az esélye, hogy mégis egészséges és nem down kóros lesz?

Figyelt kérdés
Van itt olyan anyuka aki így járt és mégis egészséges a pici? Nem bírjuk kivárni a 3 hetet az eredményért.És ha ott mindent rendbe találnak, akkor is még lehet beteg.....
2011. ápr. 14. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nyilván az orvos tudja megmondani, de a ciszták jó esetben felszívódnak. Az én picimnél is volt a szülés után, de teljesen megnyugtattak, hogy nem lesz gond, ez gyakori és fel fog szívódni - így is lett.
2011. ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mivel van a ciszta, a vesekamra és hogy a sógornőm 35 éves, ezért mondták a down kórt. Azt hallottuk mi is hogy felszívódhat. Köszönöm a válaszod!
2011. ápr. 14. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:
A down kór a 12ik és a 16ik heti uh és vérvétel alapján nem zárták ki? Nálam így volt első babánál,és most is így lesz mert van a csalásban down-kóros(kettő is).
2011. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az AFP-je is normális volt és semmi elváltozást nem láttak akkor.
2011. ápr. 14. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha minden normális akkor a Down-kór miatt nem kell aggódni!
2011. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kedves 14.01-es válaszoló.A vérvétellel és az UH-al NEM tudják kizárni,csak az esélyt csökkenteni.Ahhoz,hogy kizárják vagy a CVS-t,vagy az amniót kell megcsináltatni.Én nem egészen így jártam,csak úgy,hogy a Down kockázat 1:120 volt.Amniocentézist csináltak,és kiderült,makk egészséges a baba.Amikor megjött az eredmény én 20 hetes terhes voltam(fizetős helyen csináltattuk meg,így nem kellett sokat várni az eredményre).Drukkolok,hogy ne legyen semmi baj!
2011. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A cisztáknak nincs köze a Down korhoz, én úgy tudom. Nálam mindkét terhességemnél a fiaimnál volt a fejükben ciszta, az egyiknél a 16.héten látták, utána már nem, a másiknál viszont a 36.hétig látszódott, a 38. heti UH-n már nem, és 5hetesen nézték a koponyáját UH-val akkor sem látszódott.

Ezeknek a cisztáknak a 90%-a felszívódik, ha az orvos úgy itéli meg - nálam ez volt- többször megnézik UH-val követik, hogy mekkora, hol helyezkedik el.

NÁlunk az agyi ciszta azért nem volt olyan "vészes", mert a mérete nem haladta meg a kórosat és csak az egyik agyféltekében látszodott. Akkor gond van, ha mindkettőben van- nekem ezt mondta akkor az orvosom.

A vese cisztához nem volt szerencsém- azt nem tudom hogy működik- de valami hasonló lehet, mint a agyinál.


Az amnión a down-kort kiszűrik 100%-ra, a cisztákat meg majd figyelni fogják.

2011. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
14:38-as megkérdezhetem hol csináltattad meg fizetősen? Most mondja a sógornőm, hogy 4 hét, nem 3. :(
2011. ápr. 14. 17:39
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha most 21 hetes és most veszik le a magzatvizet, akkor az eredmény nem lesz kész a 24. hétig és így sajnos semmit nem lehet már csinálni. Ne haragudj, hogy ezt írom, de sajnos én is így jártam.

A fizetős engem is érdekelne!!

2011. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!Ez nekünk is eszünkbe jutott, de a doki azt mondta, ha indokolt, akkor lehet. Kérdés, hogy mi az indokolt jelen esetben?
2011. ápr. 14. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!