Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik gyermeket bevállalni...

Harmadik gyermeket bevállalni felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Már kérdeztem a napokban tőletek ezzel a témával kapcsolatban de egyszerűen nem tudom,hogy a férjemet mivel tudnám megnyugtattni.

Két fiam van, egy 27 és egy 6 hós.A pocimban 5hetes a babám.

Én nagyon szeretném megtartani, el sem tudom képzelni az ellenkezőjét.

A férjem viszont retteg az anyagiak miatt.

Mindenhol azt olvasom,hogy akiknél 3 vagy több gyermek van ott nem lett sokkal nehezebb ez a dolog, sőt!

Mostanában jobban támogatják a nsgycsaládosokat...Ez tényleg így van?

Akinek van erre története kérem írja le,hogy a férjem is lásson erre élő példát!!!

Nagyon köszönöm!!


2011. ápr. 15. 15:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Anyagilag nem most lesz rossz, hanem jópár év múlva.. Mikor egyszerre kell majd 3 pár cipő, 3 táska, 3 rend ruha, bérletek, különóra, mozira pénz, kajáldára pénz, osztálykirándulás, táborok, hobbyk... Istenem, rengeteg kell(ene). Persze ne a pénzen múljon! Gratulálok a kicsikhez! :)
2011. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%

Igazából valahol még jobban meg is éri.

2 gyereknek a világon mindenhol, mindenért fizetni kell, de 3 gyerek után már járnak kedvezmények. A tankönyveken át, az ebédeltetésig elég sok mindenért.

az első évek lehetnek nehezebbek, de amint oviba vagy suliba kerülnek kevesebbet fogtok fizetni, mint 2 gyerek után.

2011. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy vagyok vele, inkább kettőt biztosan, mint hármat bizonytalanul, mármint az anyagiakra értem.
2011. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Tankönyvtámogatás, étkezési hozzájárulás az iskolában, plusz mindenhol a nagycsaládos kedvezmény, üdülésnél, belépőknél.

Nem hiszem hogy egyszerre kell mindenkinek új ruha, meg cipő, mert azért csak örökölnek valamit egymástól. Nem? Ruhát, cipőt táskát. Még a tankönyveket is.

2011. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Anyu régen akart 3-dik gyereket mellénk, de az anyagiak miatt nem mert belevágn. 36 évesen volt benne ez az érzés a legjobban, bár akkor mi már nem kisgyerekek voltunk, hanem 11 és 16 évesek. De nem mertek mégsem, féltek, hogy nem lesz elég a pénz. Kozben ugye mi sem voltunk haj de olcsók, konyvek a suliba, étkezés stb. És ahogy teltek az évek, látta anyu hogy ahol 3 van, mennyivel kevesebbet kell fizetni a suliért egy 3 gyerekesnek mint egy kétgyerekesnek. Hiába dolgozott anyu, kevesebb jutott ránk, mint a 3 gyerekesnek. Nagyon megbánta, mert ugye neki vágya volt a 3 gyerek és mégis kifutotzt a félelme miatt az időből, és utóbb kiderült senki nem szenvedett volna hiányt semmiben, fel tudták volna nevelni.


Gondoltam ezt elmesélem neked. Én is a 3-dikon gondolkozok, egyenlőre nem merek belevágni. Bár igazából én nem is az anyagiak miatt nem merem, hanem azért mert nulla segítségem van, mindenki messze, apuka kamionozik.

Nagyon egyedül vagyok a gyerekekre.

Szóval szerintem bátran vágjatok bele, ha most nem úgy éltek, hogy a hó végére nem tudtok kenyeret venni.

2011. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
A nővéreméknek 3 van, és most 16, 13 és 9 évesek. Rengeteg a kiadás velük, igaz, sok a kedvezmény is rájuk. Most jól keres a férje, de anyuval mindig azt beszéljük, ha történne az apjukkal valami ,a nővérem éhenhalna a 3 gyerekkel. Vagy legalábbis nagyon-nagyon szegényesen élnének meg, ha meg tudnának élni egyáltalán.
2011. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

15:29re reagálva, ha nálunk a férjemmel torténne valami én a két gyerekkel is éhenhalnék, hisz az én pénzem egy az egyben a banké sajnos mostmár.

De nem szabad erre gondolni, hisz ha igy indul neki az ember akkor el sem koltozik otthonrol, nem vesz fol házra hitelt stb.

2011. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már az előző kérdésedre is írtam..

Nekem is két gyerekem van 27 és 6 hónapos a kicsi.

Anyagilag sok kedvezmény jár ingyen étkezés, ingyen tankönyv, több családi pótlék 16000 ft/gyerek, gyet a legkisebb 8 éves koráig + több családi adókedvezmény.

Nem tudom de én ha a te helyedben lennék megtartanám.

2011. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Valóban jelen pillanatban támogatják a nagycsaládosokat majdnem ingyen ebéd,tankönyv stb...De mi lesz ha ez a támogatás egyszer csak megszünik!Nekem 3 gyerekem van,az első házasságomból a mostaniból a két kicsi.A nagyfiam már 17 éves,igaz az ingyen tankönyv és az ebédért is "csak"50%-ot kell fizetni(nem vesszük igényben,itthon vagyok főzök).De a matek tanárt az angol tanárt és a kirándulásokat táborokat senki nem támogatja.Sőt a ruházkodást sem.Az én fiam nem egy követelődző típus,de ha havonta elmegy moziba akkor alig elég a 2000ft.Majd ha eljön az ideje a szalagavatónak,ballagásnak azt se fogja senki sem támogatni csak mi.Ne értsetek félre nem vagyok nagycsalád ellenes,és ha tehetném még egyet szülnék(hátha kislány lenne).De én már előre félek az anyagiaktól ha a két kicsi iskolás lesz.Most 3 éves és 10 hónapos.

De mindemellett kívánok nektek egészséges kisbabát és azt hogy a férjed is örüljön neki.Én a mai napig nem bántam meg a 3 gyereket!

2011. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!