Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az afp alacsony de az uh-n...

Ha az afp alacsony de az uh-n minden jo akkor megnyugodhatok?

Figyelt kérdés
Holnap megyek uh ra 0,52 mom lett az afp-m a nagylányommal is pont ennyi volt.ha minden jo az uh-n akkor ugye nem kell mennem magzatviz mintavételre.A lányommal már átéltem és mégegyszer nem szeretném ha nem fontos
2011. ápr. 17. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Nem vagyok szakember, de több helyen olvastam, hogy nem az alacsonyabb afp, hanem a magasabb szokott bajra utalni, de ez sem 100%os, ahogy az egész afp sem.

Nehéz döntés, de itt nem tudok neked jobbat írni, ezt neked kell mérlegelned.

2011. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el vérvételre, integrált tesztre, az nem fáj, és genetikai szűrő az is, 98% pontosságú. Én mennék. Mondjuk az afp abszolút nem pontos mérő, tehát attól még nyugodtan lehet egészséges a babád, de én még egy integrált tesztre is elmennék.
2011. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is pont ebben a cipőben járok/jártam.

Nekem is alacsony lett, pedig megfelelő időben mentem. A dokim csinált egy genetikai uh-t és megnyugtatott, hogy a baba teljesen egészséges, szépen fejlődik, vagyis nem kell semmi egyéb vizsgálat. Amit még mondott: hogy ha valakinek alacsony az afp-je, akkor automatikusan ugyanabból a vérből ún. Béta-hcg szintet is néznek, mert ha az sem jó, akkor van baj, vagyis csak akkor beszélhetünk kromoszóma rendellenességről (pl. Down-kór). Nálam ez szerencsére jó volt.

A nagy izgalom közepette azért utána olvastam és kiderült, hogy sok esetben egészséges magzatnál is alacsony az afp...

Szorítok, hogy Nálad is úgy legyen, mint nálam!


20 hetes kismama

2011. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kedves utolso.Neked mennyi lett ez a hcg?
2011. ápr. 18. 06:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: a papíromon két hcg-vel kapcsolatos eredményt találtam. Az egyik szerint a terhességi hcg mom: 0,60; a másik szerint a korrigált mom thcg: 0,69.

Nem értek hozzá, így nem tudom, hogy milyen tartományban jó, de a dokim megnyugtatott, hogy az enyém tökéletes.

Szorítok! Majd írd meg, mi volt!

2011. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!