Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25-hetes pocis! (elsö baba)...

25-hetes pocis! (elsö baba) Eddig ugy nem érdekelt a szülés. De most már kezdek félni. Mit csináljak? Tényleg kibirhatatlan?

Figyelt kérdés
Elsö babások hogyan élték meg??
2009. márc. 4. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha kibírhatatlan lenne senki nem szűlne:)! Na meg nézd csak meg utána mindenki tologatja a babóját :)! Ne félj!
2009. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hete szültem és lehet, hogy furán hangzik, de sokkal jobb élmény volt, mint bárki mesélte, persze azért fájtak a fájások. A kitolási szakasz viszont már megkönnyebbülés, valamint utána rögtön mintha "mi sem történt volna", úgy éreztem magam.

Én is féltem tőle, meg hallottam mindenféle rémtörténeteket, de nekem nem jött el az a pillanat, amikor azt gondoltam volna soha többé.

Ja és kibírtam és gyönyörű egészséges a csöppség.

2009. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki meséli hű mennyire fáj, nekem ez egy élmény volt. Ami fájt azt el lehetett viselni.

Kitartás!

Amikor a kezedbe fogod akkor majd azt mondod hogy jöhet a második!

Nekem is az első babám volt.

Én mástól jobban féltem mint a szüléstől!

2009. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne félj ki fogod bírni, senkiben nem maradt még benne a babája. Én is félek, mert még sosem történt velem ilyesmi és amúgy nálam kényesebb nőt még nem láttál.. Mensikor is ordítok a fájdalomtól. A fájdalom küszöböm a béka segge alatt van. Ha annyira fájni fog, hogy úgy érzed már nem bírod akkor kérhetsz fájdalom csillapítót, manapság már rengeteg fájdalom csillapító módszer létezik ami nem ártalmas se a te se a bébid egészségére. Úgyhogy fel a fejjel! Azt hozzáteszem, hogy ha a szülés előtt tájékoztatva leszel, tudni fogod mi történik veled és a babáddal a szülés különböző fázisaiban sokkal kevésbé fog fájni. Annak jobban fáj aki úgy megy szülni, hogy jaj de fájni fog, jaj most meghalok. Ajánlom figyelmedbe a Parentis Szűlőképző sorozat Szülés c. DVD-jét. Nekem nagyon tetszik, úgy érzem felkészített a szülésre, mindent elmondanak és képekkel mutatnak, a szülés menetét, fázisait, mikor menj a kórházba, mit vegyél stb. Szóval nekem nagyon tetszik. A lényeg hogy tájékoztatva és tájékozódva legyél a szüléssel kapcsolatban, akkor sokkal kevésbé fogsz félni, hiszem mér lesz egy pozitívabb képed arról, hogy mi fog veled és a babáddal történni.

Minden jót! Gyors, könnyű, szép szülést!

21 hetes kismama

2009. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalom kibírható. Nekem elhiheted, ha nem az lenne nem szültem volna 4 babát:)) A "jóakaratú" szüléstörténetekkel ne foglalkozz! Ha valaki belekezd ilyenbe, kérd meg finoman, hogy hagyja abba, ne ijesztgessen téged. Valóban fáj a szülés, de el lehet viselni, nekem mindig az lebegett a lelki szemeim előtt, hogy a fájdalomnak van értelme: végre kezemben tarthatom azt, akire már 9 hónapja vártam.
2009. márc. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.Én sem bírom a fájdalmat,de én is megszültem a fiamat aki már 6hónapos,igaz nem volt nagy baba(3150),de 16órát vajúdtam mire meglett,akkor azt hittem,hogy végem van már nem bírom(nagyon fáradt voltam),de a kitolási szakasznál már nem is fájt szinte,földöntúli erő szállt meg és hipp-hopp megvolt a baba,és utána már tényleg nem fájt semmi,sőt annyi energiám lett,hogy csak éjjel aludtam addig pörögtem meg fogadtam a látogatókat:).Én akkor azt mondtam,hogy soha többet nem szülök,vszinű,hogy így lesz,de nem a fájdalom miatt.Ki fogod bírni.Sok erőt és ne foglalkozz még ezzel a gondolattal,használd ki,hogy még ketten vagytok és ha ott lesz az idő hidd el menni fog.Boldog gömbölyödést:)

6hós kis legény anyuja

2009. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én még egyelőre ne félek. Már én is gondolkodtam a szülésen, de nem a fájások miatt, hanem minden egyéb dolog érdekel. Azért nagyon remélem, hogy hasonlóan könnyen fogok szülni, mint anyukám! :)

Amúgy a sógornőm iszonyatosan félt a szüléstől. SŐT! Neki egy szúnyogcsípés is óriási fájdalom! Most meg úgy mesél a szülésről, mintha nem is neki kellett volna "megszenvednie" a gyerekéért! Azt mondja, hogy tudja, hogy fájt neki, de a fájdalmat nem tudja leírni. Egyszerűen nem tud rá visszaemlékezni. Csak azt tudja mondani, hogy milyen nagyon jó élmény megszülni egy babát! :)

2009. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Első baba születése előtt én is nagyon féltem.Mikor beértünk a kórházba utána megnyugodtam. 11 órát vajúdtam, de a világ legcsodálatosabb élménye volt. Második babám 7 óra alatt lett meg mindenféle fájdalom csillapítás nélkül. Tényleg fáj, de kilehet bírni. A harmadik babámat várom és nagyon várom a szülést. ne félj! Nekem az is sokat jelentett, hogy apás szülés volt. drukkolok neked, és boldog baba várást.26 hetes kismama
2009. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!