Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy a második...

Mitől függ, hogy a második szülés is császár lesz-e?

Figyelt kérdés
Az első kisfiam császárral született, pedig tágultam rendesen, csak a fránya köldökzsinór úgy rá volt tekeredve, hogy rossz lett a picim szívhangja. Vajon a 2. megszülethet normálisan? 26 hónap lesz közöttük. Miért szoktak úgy dönteni általában, hogy a 2. is legyen császár? És ezt mikor döntik el? A legvégén?
2011. ápr. 25. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is császár volt az első. Nekem a doki azt mondta, hogy lesz második gyerekünk akkor nem feltétlen császár, csak ha a hegem nem szép. De nem zárta ki a sima szülést, ha minden rendben zajlik. Annyit mondott, hogy a két gyerek között legyen legalább 18 hónap.
2011. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első szülésem császár volt mert farfekvéses volt a baba. BPD 95 felett a dokim nem forszírozta a normál szülést, a kicsi legszélesebb része jön utoljára, nehogy elakadjon. A második baba fejvégű volt, de nagy (BPD 99, 3700 g), mivel elhúzódhat ilyenkor a szülés, fenyegethet a hegszétválás veszélye, így az is császár volt. 2 év 8 hónap van a 2 csemete között. 3 hét múlva, 12 év után érkezik a harmadik babácskánk, aki már programcsászáros lesz, nagyon várom a szülést, ismerem milyen lesz a műtét, kiszámítható. Remélem ez is legalább olyan pozitív élmény lesz, mint az előző két szülésem :-)

Drukk neked is!

2011. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mikor döntötte el a doki, hogy császár lesz a második is? Az utolsó héten, a kiírás előtt, vagy már hamarabb?
2011. ápr. 26. 22:15
 4/5 anonim ***** válasza:

tegnap 11:40 vagyok:

Az utolsó hetekben már látja a méreteket.

De apróbetűsen megjegyzem: ha látja rajtad, hogy nem ragaszkodsz a sima szüléshez, akkor nem erőlteti... Bejön, megműt, háromnegyed óra az egész, mindketten túl vagytok rajta, mehet a dolgára.... De ezt fennhangon nem hangoztatják, csak olvass a sorok között, pssszt ;-)

2011. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. VBAC orvosok azok akik támogatják, hogy ha az első császár volt legyen lehetőséged, hogy a másodikat simán szüld meg.

Biztonságosabb ilyen esetben a császár az tény, de szerintem én a másodikat simán szeretnén megpróbálni és csak ha gond van, akkor megyek bele azonnal a császárba. Sokan fognak ezért lepontozni, de én legalább a lehetőséget szeretném megadni.

Sokaktól hallottam már, hogy a dokijuknak már az elején mondták, hogy most szeretnék megpróbálni a természetes szülést és a doki a végén programcsászár mellett döntött, holott végig hitegette őket. Pusztán azért, mert Ő nem akarja vállani a felelősséget és egyébként is ez a szokás válasszal. Szerintem ez nem szép dolog, mert ha már az elején így álltak volna hozzá nem ment volna hozzájuk az ember. mellesleg az egyik eset éppen unkokanővérem volt. Ő tanácsolta nekem, hogy most nézzek utána majd jobban a témának és Ő adta a VBAC orvosokra az ötletet.

Én ha odajutok akkor leülök a dokimmal már az elején és tisztázom, hogy Ő mit támogat és ha úgy érzem, hogy Ő nagyon császár mellett van, akkor keressek olyan dokit aki inkább a természetesség híve. De ez sem zárja ki, hogy mégis a vége császár lesz, mert a hegvastagság a döntő a végén, de szeretem a jó hozzáállást már az elején:)))

2011. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!