Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinaljak? Terhes lettem,...

Mit csinaljak? Terhes lettem, akarjuk a babát. DE nem terveztük be elöre, és az utóbbi idöben kicsapongó életvitelt folytattunk a barátommal. Lehet a babának valami baja? Lennt bövebben.

Figyelt kérdés

Szóval stresszes a munkám, gyakran elöfordul, h csak altatóval tudok elaludni, amit terhes nöknek nem ajánlatos szedni (rá van írva). Az utóbbi hetekben az unnepek stb miatt keveset dolgoztam, es gyakran rúgtunk ki a hámból, pl otthoni összejövetelek, alkoholizálás, és én is ittam szeszt. nem dohanyzom, de elöfordult párszor, h rágyújtottam. Fogalmam sincs h mit csinaljak, eddig gyógyszert szedtem, de abbahagytam azert, hogy majd ha nemsokára babát szeretnenk, akkor uruljon ki a szervezetemböl. Gumival vedekeztunk, de mégis terhes lettem, idö elött. Lehet a babának baja? lehet egészséges? örülünk de én félek is. talán el kellene vetetni? :(

27/N


2011. ápr. 25. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mivel még nagyon az elején vagy nem lesz a babának semmi baja, ezentúl meg úgysem fogsz sem alkoholizálni sem pedig altatót szedni.
2011. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Korai terhességben a mindent vagy semmit elve érvényesül: ha a baba komolyan károsodott, a legtöbb esetben elvetél a nő. Az orvosodnak mondd el, mi történt. De millió nő van, aki teherbe esik váratlanul és épp ivott, drogozott, vagy valami. A lényeg az, hogy ha meg akarod tartani, akkor ne igyál és ne szedj többet gyógyszert. Kitartást és erőt a döntésedhez, bármi legyen is az.
2011. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megnyugodtam. en is azon gondolkodtam h mivel az elejen vagyok, nem lesz baj.
2011. ápr. 25. 17:34
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönet a masodik valaszolonak is, sokat segitettel. nagyon figyelek magamra mostantol es akkor megtartjuk a babát.

ja, még egy kerdes: azt irjatok, korai terhesseg. meddig szamit egy terhesseg korainak? mert konkretan onnan jöttem ra, h terhes vagyok, h csinaltam egy tesztet, mivel tegnap kellett volna megjönnie, de nem jött meg... szoval lehetek már 4 hetes terhes is!!! az még korainak szamit? holnap megyek orvoshoz.

2011. ápr. 25. 17:37
 5/12 anonim ***** válasza:
6-8 hétig.
2011. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekemről épp egy egyhetes alkoholtúra után szereztem tudomást. kutya baja, és kimagaslóan értelmes.


Ha már tudod, hogy baba van ne csináld és kész. kibírnak ők sokmindent.

2011. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. ápr. 25. 17:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is óvszerrel való védekezés mellett lettem várandós a lányommal. Én akkor napi egy doboz cigit szívtam el, a barátokkal, rokonokkal néha-néha lecsúszott valami alkohol, ráadásul még vért is adtam. Két és fél hónapos volt, amikor megtudtuk, hogy egyáltalán van. Utána már természetesen vigyáztam, és nem lett semmi baja. Nyugalom, nem lesz gond!
2011. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Ettől még nem fog beteg gyereked születni,de innentől legyél elővigyázatosabb.Egy pohár sört,pohár bort, ebéd után ugyanúgy megihatsz,de mértékkel.Gyógyszert viszont csak az orvos tudtával!!!
2011. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kisnita ***** válasza:
100%

Szia!

E miatt ne szakítsd meg a terhességet!

A tesómék kislánya éppen Szilveszter hajnalán fogant, anyja, apja hót részegek voltak. A kislánynak semmi baja, makk egészséges, babának egy szumóbajnok volt, leginkább a Michelin gumiemberre hasonlított :D (Most már tök átlagos testalkatú) Korának megfelelően érett kislány.

Ha mostantól oda figyelsz az ilyen dolgokra és nem vized túlzásba az ivást (egy-egy pohár jó minőségű vörös bor még jót is tesz) akkor semmi baj nem lesz!

A fog. gátló miatt sem kell aggódnod, a mostaniaknak már nem is szükséges, hogy kiürüljenek a szervezetből, van aki gyógyszer mellett lesz terhes és semmi baja nem lesz a babának.

Hány hetes terhes vagy? Mikor derült ki, hogy babát vársz?

2011. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!