Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy - anti -TPO érték...

Pajzsmirigy - anti -TPO érték nagyon magas 318,11 U/ml! Milyen hatással lehet a babára? Igaz, hogy alacsonyabb lehet az IQ-ja, vagy el is vetélhetek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21 hetes terhes, es csak most tudtam meg az anti TPO eredményt, amit még február 24-én csináltak. Kegyetlenul magas értéket mutat. Fogalmam se nincsen, hogy ez az érték mit jelent, milyen hatással lehet a babára, és foleg az aggaszt, hogy mar 2 hónapja lehetett volna gyógyítani, de nem tudtam az eredményt.
2011. ápr. 25. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit utanaolvastam, az anti-tpo-val nem nagyon tudnak mit kezdeni, de nem is az a fontos, hanem a szabad T3 es T4.

Nekem pajzsmirigy-alulmukodesem van, az anti-tpo 164, tsh 6,22, de a szabad t3 es t4 mindig a normal ertekeken belul volt. A magas tsh miatt kaptam gyogyszert. tpo-t azota se neztek. Most vagyunk 33 hetesek, es remelem, semmi baj nem lesz :)

A tobbi erteked milyen?

2011. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Oh, ez még nem is olyan magas, nekem az anti TPO-m 3000 felett van... Én most vagyok 28 hetes, azt mondta minden orvos, hogy az anti TPO-t nem lehet kezelni, ez sose fog javulni. Azt mutatja meg, hogy egy autoimmun betegséged van ami miatt antitestek termelődnek, amik lerombolják a pajzsmirigyet. :( Nekem már 4 éve tart a folyamat, ezért alaposan utánajártam... Ha a többi hormonod rendben van, nem lesz baja a babának, de folyamatosan figyelni kell!!! Az antitestek ritkán, de átjuthatnak a méhlepényen és rombolhatják a baba szervezetét is, ezért nekem 2 hetente csinálnak UH-ot és figyelik, hogy minden rendben van-e. Van jó endokrinológusod?
2011. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!