Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell tenni aban az esetben...

Babácska22 kérdése:

Mit kell tenni aban az esetben ha a munkáltató küld el táppénzre terhesség alatt?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok a munkáltató közölte május 1-ével menjek el táppénzre,de a nődoki nem ír javaslatot mert nincs semmi bajom .Nemtudom mit tegyek.
2011. ápr. 27. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ilyet sem hallottam még. Az én munkáltatóm inkább visszatartott volna. Szerintem még abba is benne lett volna, hogy az iróasztal mögött szüljek.

Nem fejtette ki, hogy miért jött ez a hírtelen ötlet neki? Kollegáktól sem hallottál valamit?

2011. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Már hogy küldhetne el a munkáltató? Ő nem orvos, hogy megállapítsa hogy keresőképtelen vagy-e vagy sem.
2011. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1. a munkáltató nem küldhet el

2. a doki írjon szépen papírt ha el akarsz menni táppénzre. Nem az ő dolga megállapítani hogy képes vagy-e dolgozni vagy sem.

Dolgozni akarsz vagy táppénzen lenni. Ez a nagy kérdés.

2011. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azalatt hogy elküld azt érti hogy nem vállalja a felelőséget ha valami bajom történik.MOndtam a nődokinak sokat kell pakolni válasz: nem baj az , attól félek elküldenek ha nem megyek el táppénzre.
2011. ápr. 27. 14:46
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek a háziorvos kiírna tp-re ? vagy csak a véleményel?
2011. ápr. 27. 14:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem, háziorvos nem ír ki. Ehhez írásos szakvélemény kell (BNO kod) az orvosodtól. A háziorvos maximum csak ezután kezdi el a teendőt.

A munkáltató nem rughat ki, a törvény véd! Kivétel akkor ha határozott a munkaszerződésed. Pl. május 15-vel lejár, akkor sajnálatos módon hiába lennél táppénzen nem tehetnél semmit.

2011. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha a nőgyógyászod nem ír ki (amin nagyon csodálkozom, mert neki is az lenne az érdeke, h. a baba és mama se sérüljön), akkor próbálkozz a háziorvosodnál, vagy üzemorvosnál, ha van.

Az lenne a legjobb, ha lenne üzemorvos, mert akkor ő adhatna egy javaslatot, miszerint a munkád rád nézve már veszélyes és ez alapján a nőgyógyász kiírhatna.

Szóval valahogy meg kéne puhítani vmelyik orvost, h. írjon ki.

Ha nem megy, beszélj a munkáltatóddal,h. nem írnak ki az orvosok, legyenek toleránsak és hagyjanak dolgozni téged még legalább 10 hétig. A szülési szabadság 24 hét, amit kivehetsz úgy, h. abból 4 hét a szülés előttre essen, tehát 30 hetesen már elmehetsz szülési szabira.

2011. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, és ha nehéz fizikai munkát végzel, akkor ált. a dokik kiszoktak írni. De erre is megvannak a jogszabályok, hogy mik a veszélyes munkakörök.

Pl. barátnőm vegyész őt rögtön kiírták.

2011. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Holnap megpróbálok beszélni a háziorvossal.Ha az se sikerül lehet nézek másik orvost.Nődoki azt mondta max 8 hónaposan ír majd ki .
2011. ápr. 27. 15:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem is elküldtek táppénzre, de a dokim szó nélkül kiírt.
2011. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!