Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van a hirtelen rosszullé...

Miért van a hirtelen rosszullét 16 hetesen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eddig rettenetes hányingerrel küszködtem. Most a 16. hétben járok és naponta egyszer-kétszer olyan szinten rámjön a szédülés, hányinger, kimegy a lábamból az erő és le kell ülnöm mindegy hol vagyok. Ilyenkor a vérnyomás esik le, vagy a cukor? Mert eddig mindkettő rendben volt. Köszönöm a tapasztalatokat
2011. ápr. 28. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk pont bármelyiktől lehet, de én ezért szólnék a dokimnak.
2011. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, és kiderült, hogy terhességi diabétesz.

Szerencsére nem maradt meg utána.

2011. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonlóképp vagyok már egy ideje, így örülök, hogy feltetted ezt a kérdést. Engem főleg délelőtt és kora délután kerülget a szédülés. Először olyan volt, ha ettem, akkor utána kezdtem el szédülni. Már odáig jutottam, hogy nem mertem enni. Most már akkor szédülök, ha nem eszek. Viszont ha fekszek vagy ülök még rosszabb a szédülés, mozgásra nekem kicsit enyhül. Bár az utcára kimenni egyedül nem merek, mert pár hete összeestem. A vérnyomásom hál istennek rendben van, mert azt szoktam mérni, viszont a nődokim azt mondta, hogy ez hypoglikémia és majd elmúlik a 18-20. hétre. Hát nagyon remélem, mert eddig én is a hányingerrel küzdöttem, most meg ezzel a szédüléssel és hirtelen elgyengüléssel-ami még fekve is rám tör néha. Te beszéltél már az orvosoddal vagy a védőnőddel? Neked mit mondtak? 17+4hkm.
2011. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én pont pár napja vagyok hasonló helyzetben. Nekem már félóránként ennem kellett, hogy ne legyek non-stop rosszul. Vérnyomásomat megmértem mindig, nem volt vele gond, így én is a cukorra gyanakodtam. Két napja mérem, ha érzem, hogy rosszul vagyok, 2.9 a cukrom. Nagyon alacsony...

Utánaolvastam én is, hogy hipoglikémia, de hétfőn azért megyek a dokimhoz. Állítólag a baba hirtelen vonja el a cukrot.

2011. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Szóval a vérnyomásom, amúgy tökéletes, de mikor rosszul vagyok lemegy 90-100-ra, amúgy 125 szokott lenni. Ha jobban vagyok visszaáll. A cukrom rendben van éhgyomorra 4.2 volt, tökéletes. Hát igen, nekem is azt mondták, hogy el kell múljon pár héten belül. Remélem így is lesz. Köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 29. 09:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok: Az jó, ha a cukrod rendben van, de akkor mégis mitől lehet ez a rosszullét? Én is nagyon remélem, hogy már nálam sem tart sokáig, mert már igencsak unom :-)

Aki azt írta, hogy hétfőn megy a dokihoz, örülnék, ha megírná, hogy neki mit mondott az orvosa. Akár priviben is írhatsz. Minden megoldás érdekel :-) Előre is köszi! Mindenkinek boldog babavárást és minden jót!

2011. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki hétfőn dokinál volt. A cukromat helyben megmérte a dokim, azt mondta normális, 4.6 volt. Azt mondta, hogy nem baj ha mérem magamnak, ha rosszul vagyok, ha alacsony igyak cukros vizet. Viszont az előző vérvételem alapján a vasam is alacsony, így a terhesvitamin mellé azt is szednem kell.
2011. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megírtad. Akkor nálad a vashiány is közrejátszott. Jó hogy kiderült! Boldog babavárást és jó egészséget!
2011. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!