Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit sportoltál, hogyan étkezté...

Mit sportoltál, hogyan étkeztél és mennyit híztál a terhességed alatt? Mikorra nyerted vissza az alakodat és mit szólt mindehhez a párod?

Figyelt kérdés
Óriási vita alakult ki a családban ezen a témán, nagyon kíváncsi vagyok más kismamák véleményére és tapasztalataira!
2011. máj. 2. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem sportoltam, max. néha szobabicikliztem kicsit. Étkezés terén betartottam a 6 után semmi szénhidrát elvet, és minimálisra csökkentettem az édesség fogyasztást. Ennek ellenére feljött 16 kiló.

Most 2 hónapos a kislányom, 5 kiló van még rajtam, de nyárra szeretném ledolgozni.

A férjem úgy is imádott, most is imád, és mindig biztat, hogy nemsokára lemegy a maradék is, de így is nagyon csinos vagyok. :)

2011. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elso tehessegem alatt semmit nem sportoltam (elotte heti 3* edzoterembe jartam), 13 kilo jott fel. Szules utan meg maradt rajtam 4-5 kilo. Ez a kisfiam elso eve utan ment le. 6 honapig szoptattam. 8 honapos volt mikor ujra kezdtem az edzotermet, de csak 2 honapig tudtam jarni, egyszeruen nem volt ra idom.

Most a masodikkal vagyok 17 hetes terhes, a 2 evesem mellett eselyem sincs sportolasra. Egesz nap megyek vele + a haztartas boven eleg faraszto. Este ugy esek be az agyba, hogy elgondolkodom leultem-e egyaltalan aznap 5 percre is...

Ennek ellenere mar most 3 kilot hiztam. De a masodik terhesseg mar teljes mas...

2011. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sportolok és tudatosan eszem, mégis 15 hetesen 6 kilónál tartok (na jó, mondjuk vizesedek is rendesen, gondolom ez a + súly nagy része, mert nem látszik, hogy híztam volna...) Páromat nem zavarja, a környezetem cseszeget... én meg már lassan levegőn élek és elegem van :( sajna ez a hízásosdi nagyon nehéz kérdés...
2011. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

39 hetes vagyok, eddig 3 kilót híztam. Nem zabáltam, egészségesen étkeztem. A kívánósságomon uralkodom. Az alakom az első gyerek után is kb. 6 hét után visszanyertem, akkor már a régi farmerjaimat tudtam hordani. A pocimon pár hétig még látszott, de egy kis torna, és azon sem látszott.

A férjem nem mondott semmit, neki ez természetes. Régen igazolt sportoló voltam, nem voltak kifogásaim a mozgás miatt, hogy szoptatás alatt nem szabad, stb. Pedig 6 hósig csak anyatejes volt a babám. utána is szopott jó ideig.

Van itthon futógép, ellipszis trénes, taposógép, azokat használtam terhesen is, ésszel.

2011. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Soha nem sportoltam, de alapvetően vékony testalkatom van. 9 kilót híztam a terhesség alatt, szülés után két héttel egy deka nem volt rajtam. A hasamon a bőr persze picit még lógott, tekintve, hogy a méhem sem húzódott össze olyan gyorsan, de 6-8 hét után szinte nyoma sem volt semminek. Hozzá kell tennem, hogy nagyon szerencsés vagyok, mindez 39 évesen volt, amikor a nők bőre már nem is olyan rugalmas, de szerintem nem ez az átlag. Azóta is szoptatok, és kb. 3-4 kilóval kevesebb vagyok, mint a teherbeesés pillanatában. Hiába zabálok egész nap.


8 hónapos a kisfiam

2011. máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, azt elfelejtettem irni, hogy ugyanugy eszek, mint terhesseg elott (mindent mertekkel), este van hogy 8-kor vacsizok, mert korog a gyomrom es nem tudok ehesen lefekudni, de van hogy mar 6-kor eszek csak utoljara. Az edesseget egyaltalan nem kivanom, sot inkabb undorodok tole a legtobbszor, igy azt szinte egyaltalan nem eszek. Sok gyumolcsot eszek, zoldsegbol kevesebbet. Kenyeret naponta egyszer, reggelire. Peksutemenyeket (kakaos csiga stb)ritkan, inkabb csak het vegen, vagy meg akkor sem.
2011. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 várandósságnál:

Könnyen viseltem a koraterhességet, nem voltam rosszul, nem hánytam semmi bajom nem volt egy kis fáradékonyságot leszámítva. Ettem kb mint addig, nem sportoltam, és nem híztam egy dekát se.

Aztán 14 hetes várandósan volt egy életmentő műtétem, 6 kg-ot fogytam míg a kh-ban dekkoltam, de mégis inkább érzelmileg volt kemény (hogy megmarad-e a baba, egészséges lesz-e stb). Ezt követően egyrészt szigorúan veszélyeztett terhesként otthon dekkoltam, semitse csinálhattam. Hízókúrára fogtak mert legalább az induló súlyomat el kellett érnem. Nagyon durva volt parancsra enni mikor a szervezet tiltakozna... de a baba miatt MUSZÁJ volt ,így hát megtettem ami tőlem telt. Végül 4 kg plusszal mentem szülni (igaz, hogy a 36.héten), pedig végig feküdtem+zabáltam.

Könnyen és nagyon gyorsan szültem, hüvelyi úton, nem repedtem, nem vágtak, gyorsan helyrejöttem. A lányom pedig makkegészséges, okos, jó humorú, szuper kis csajszi!


2. várandósságnál:

Szintén könnyen viseltem, a világon semmi bajom nem volt. Elvileg megint veszélyeztetett voltam és koraszülésgyanús, de a nagyobbat el kellett látnom, tehát semmitse pihenhettem ( 8hós volt a lányom mikor teherbe estem, 17 hónap lett köztük), és bár nem sportoltam konkrétan semmitsem, azért volt dolgom-rohangálni- emelni-cipelnivalóm a nagyobb mellett épp elég. ÉS zabáltam mint gy disznó, ami csak belémfért, nagyon nagy étvágyam volt. Mégis csak 6 kiló plusszal mentem szülni, ami most is extragyors volt, spontán hüvelyi, vágás-repedés nélkül.


Mivel elég kicsi a korkülönbség, az első után még nem voltam teljesen a régi, mire megint elkezdtem kerekedni a másodikkal.

De a mostmár a kicsi 14 hós, és kb ugyanúgy nézek ki mint mielőtt először teherbe estem, kilóra, alakra kb ugyanaz vagyok. Talán a csípőm egy kicsit szélesebb, szétcsúsztak a csontok, de nem lett ruhaméretbeli különbség. A régi ruháimat hordom. A mellem kicsit lógósabb, asszem megviselte a hosszadalmas állandó szoptatás, de genetiaki oka is van, anyukáméknak is lógós sajna, számítottam rá, hogy nekem is megereszkedik majd. De már szupi melltartókat lehet venni, szóval nem bánom annyira, nekem ez nem nagy ár a két csodálatos kölköcskémért.

A férjem nagyon nehezen viselte a teresség közbeni megváltozott testemet, de mióta kb a régi vagyok, megint ugyanúgy viszonyul hozzám, mint korábban. Mondjuk nem is nagyon lehetne oka a panaszra, mert szerencsés vagyok és anélkül őriztem meg az alakomat hogy bármi különösebbet tennem kellett volna érte. Mások meg rengeteget híznak és hiába küszködnek utána a leadással... Szóval nem szól be, mert nincs mire - de nem is hagynám :-) Nem ő hordta, nem ő szülte, nem az ő szervezete "dolgozott meg" mindennel. És különben is minden nő másképp éli meg és mindenkit másképp "visel meg " a gyerekvállalás. Szóval szerintem nem lehet és nem is szabad általánosítani. kérdőre vonni, elítélni meg pláne nem!!!

Jó, nyilván vannak akiket nem érdekel a külsejük és igénytelenek meg minden, de aki törődik magával, annak nagyon is rosszul tud esni, ha a környezte negatívan áll a változásokhoz.

2011. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok

Kedves kerdezo, leirnad, hogy nalatok miert megy ezen a vita? Mennyi idos terhes vagy, mennyit hiztal, hanyadik terhesseg stb. Erdekelne:))

2011. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elméleti vita volt... Már 6 hónapos a babám és gyakorlatilag nem kellett "visszanyerni az alakomat" mert el sem veszett, összesen 8 kilót híztam és végig edzőterembe jártam és nagyon odafigyeltem, hogy mit eszem. A mennyiségre nem figyeltem, volt hogy megettem egy egész görögdinnyét, de semmiféle finomított szénhidrátot nem ettem. A baba születése után is folytattam ezt az életmódot, mert évek óta így élek és így érzem jól magam... És őszintén szólva ebben annak is nagy szerepe van, hogy igenis szeretek jól kinézni, nekem ez fontos, akárki akármit mond. Férjem persze támogatott, de neki 100 kilósan is tetszenék:) A vita a szüleimmel volt, akik szerint a "fogyókúrával" veszélyeztettem a baba egészségét, illetve emlékszem egy olyan esetre, amikor az edzőteremben odajött egy vadidegen férfi és azt mondta, ha "az ő felesége lennék, nem engedné, hogy ide járjak"... Imádom a kisfiamat, de nem csak anya vagyok...
2011. máj. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!