Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam hogy az aki az...

Azt hallottam hogy az aki az elsö babáját szüli mindenképpen vágják! Mármint hogy mindenképpen csinálnak gátmetszést! Ez tényleg igy van?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem csináltak, pedig első baba volt. Nagyon ügyes volt a szülésznő és végig tágított. De ez sok mindentől függ. Nekem széles a csípőm,jó lazák a kötőszöveteim, a baba meg nem volt túl nagy. 2740g-al született.
2009. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb kórházban, ha nincs fogadott dokid, vagy ha van is de nem beszéled meg vele előtte a részleteket(gátmetszés, fájdalomcsillapítás...stb) mindent a kórházi protokol alapján csinálnak.
2009. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm januárban szülte az első babáját és nála se volt gátmetszés. A baba normál méretű volt, a barátnőm meg 176 cm, tehát elég nagy darab. Szerintem nem mindegy, hogy egy jó magas erős csontozatú nő szül egy 52 centis babát, vagy mondjuk egy 160 centis. De gondolom kis nőknél is előfordul, hogy gátmetszés nélkül meg tudják szülni a gyereküket.
2009. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt gátmetszésem, pedig 35 évesen szültem. De nekem is széles a csípőm, nagyon gyorsan tágultam, s nem utolsósorban volt egy klassz szülésznőm és orvosom! Nekik elmondtam, hogy nem szeretnék se metszést, se fájdalomcsillapítást. Ez nem jelenti azt, hogy ha kellett volna, sem csinálnak, csak azt, hogy törekedtek arra, hogy a kérésemnek a lehetőségekhez képest eleget tegyenek.
2009. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utsó válaszoló: ja, és 3550 grammal született és 57 cm volt!
2009. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nekem lesz fogadott dokim csak szülésznöm nem!

Akkor beszéljem meg vele hogy ha nagyon muszáj akkor vágjanak? Amugy nekem is széles a csipöm:)! Az ilyenkor elöny?

2009. márc. 9. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:

A fejméret fogja meghatározni, h meddig tudnak gátvédelmet alkalmazni. És ez független a csípő méretedtől. Ne aggódj amúgy ha vágnak se, hisz semmit sem érzel belőle, és ha védelmet alkalmaznak akkor is repedhetsz, szakadhatsz, és akkor sem úszod meg a varrást a szülés legvégén.

Én a helyedben beszélnék a dokival, akinél szülni fogsz,és ne azt mondd h csak akkor vágjanak ha nagyon muszály, hanem mondd azt h ne vágjanak. (Ha azt mondod h csak akkor ha muszály, tuti azt mondja majd h muszály volt:))

De egyébként nem a doki fog vágni, hanem a szülésznő. Így ha ilyen igényeid vannak, válassz szülésznőt is, és vele konzultálj.

Szép babát, és könnyű szülést neked!

14+4hetes km

2009. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rufilla válasza:
mar irtam egy masik kerdesre, probald ki az Aniball labdat, Csehorszagban negyon elterjedt, sokat hasznaljak foleg elso gyermeknel, de hallottam mar, hogy valalki hasznalta tobbedik szulesnel is, nagyon jo eszkoznek tartom es sajnalom, hogy nem tudtam rola, mikor en mentem szulni, elsonel vagtak, tobbinel repedtem es szivesen elkerultem volna, mert most nem idealis a helyzet ott lent :(
2015. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!