Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes kismama vagyok, a...

38 hetes kismama vagyok, a magánorvosom 36 hetesen azt mondta hogy max a szülésen találkozunk. Ezzel a hozzáállással nem lesz baja a babámnak ha úgy lesz nyitott a méhszáj hogy nem is tudok róla?

Figyelt kérdés

Bpesten lakom,itteni a dokim,s az Istvánban fogok szülni.Lehet hogy én aggódom túl,mivel első baba,s fogalmam sincs hogy mit hogyan kell figyelni,milyenek a tünetek.Segítségem nincs,mármint szülők,etc,s kicsit kétségbe vagyok esve.Félek a szüléstől,s az azt követő hetektől is.

Van fizikai jele,érezhető ha már nyitott a méhszáj?Mit tehetek hogy így tudatlanul elkerülhessek minden veszélyforrást?

Mert mindenhol azt olvasom h 36 hét után mar minimum hetente kell orvosnak látnia a méhszáj vizsgálat miatt.


2011. máj. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk (nem magándokinál) a 36. héttől hetente kell menni NST-re. Ha aggódsz, menj el hozzá megnézetni magad, mondd meg neki hogy te akkor leszel nyugodt, ha megvizsgál. Attól nem lesz bajod ha nyílik a méhszáj, ha szülni kell azt úgyis érezni fogod. :)

Kitartást a maradék időre és szép szülést és boldog babázást kívánok!

2011. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes egy orvos... Igen, a 36. héttől az a normális, ha hetente találkozol vele, kiértékeli az nst-t és megnéz téged is. Nem érzed a méhszáj nyílását, illetve érezhetsz bármit annak, hiszen azt sem tudod mit kell érezni. Nem csodálom, hogy megijedtél. Ne haragudj, de nem normális az orvos hozzáállása. Nyilván késő már másikat keresni, de szégyen, hogy egy magánorvos így álljon hozzá egy kismamához, főleg, ha első baba.
2011. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szőczei drnő az orvosom,ismerős ajánlotta.Azért félek a nyílástól,mert van pár dolog,mit be kell tartani,s így nem tudom mit mikor...a ctg-t sem értékeli ki,hisz azóta nem voltam nála.36 hétig visszatartót kellett szednem,most meg nem tudom mi lesz...
2011. máj. 9. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!