Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtetek valamit gyomorégésre...

Szedtetek valamit gyomorégésre és felfúvódásra? Amúgy ez normális?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok elég gyakran ég a gyomrom, arra Renit szedek. Mostanában eléggé fel vagyok fúvódva, úgy nézek ki mint egy 20 hetes. Lehet erre bevenni valamit, vagy ez normális? Ha igen meddig tart?
2011. máj. 25. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
szia! Nekem végig égett a gyomrom a terhesség alatt, az elején és a végefelé még jobban. Én nem mertem gyógyszert szedni, inkább az étkezésemre figyeltem jobban. A legtutibb megoldás a Salvus víz volt. Nagyon rossz az íze, de szinte rögtön használt. Próbáld ki!
2011. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gyomorégésre Renit lehet szedni, én is azt szedem rá. Ezt az egész terhesség alatt szabad szedni. A jéghideg víz, szóda is nagyon jó gyomorégésre.

Puffadásra pedig nekem az Espumisant ajánlották, azt lehet szedni terhesség alatt.

28 hetes km

2011. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne egyél túl sokat egyszerre, nagyon zsíros, fűszeres kajákat mellőzd. Borsó, bab, hüvelyesek módjával menjenek, mert felfújnak.

Evés után ne feküdj le, mert feljön a gyomorsavad (v ha mégis fekszel, akkor a fejed legyen feljebb, mint a tested mondjuk félülő helyzet).

Kerüld a szénsavas/savat okozó dolgokat (citrom, narancs).

Ha nagyon ég, kortyolgass hideg tejet, az is segít (persze ne közvetlen ebéd után).

2011. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!