Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a fájdalom...

Mennyire normális a fájdalom a szeméremcsontnál?

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok, van már egy kisfiam, vele csak az utolsó hónapban éreztem és közel sem ennyire intenzíven.

Már hetek óta fájdogál, séták után főleg, de most tegnap óta folyamatosan, kibírható, de marhára kellemetlen már.

Mit tehetek? Vagy forduljak dokihoz?

Egyáltalán mennyire normális ennyi idősen érezni ott?


2011. máj. 31. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az elején fájt, és azt olvastam, bármikor előfordulhat terhesség alatt. Nekem is hetekig fájt, és volt, hogy alig tudtam menni. De nem volt semmi baj utána.
2011. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt a kerdest en is feltettem magamban mivel nagyon koran fajt nekem is foleg setak utan, masnap vagy azutani nap elmullott. Volt amikor nem is setaltam es elojott, foleg a 30 het kornyeken gyakran. Lehet koze van a masodik terhesseghez mivel nekem nem volt ilyen gondom az elso terhessegemnel.
2011. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár ezt 25. héttől írja de hátha segít...



A te fejlődésed


A 25. heti terhességnél, a méhed mérete körülbelül egy röplabda méretű. Amint folyamatosan nő a méhed azt fogod észre venni, hogy némi nyomást gyakorol a hátadra és a medencédre. Ez időnként nyilalló fájdalom érzését okozza lent a lábadra vagy a hátad alsó részére. Néhány nőnek ezek a fájdalmak egyre súlyosabbak lesznek a terhesség folyamán.


Néhány nőnél a terhessége folyamán űlőidegzsába alakul ki. Ez gyakran akkor fordul elő amikor a baba feje nyomja a medencecsontokat, ezáltal összenyomja a hát alsó részén és a lábakban levő idegeket. Gyakran okoz súlyos fájdalmat. Ez előford ulhat a hát alsó részén, a lábakban és még a farban is. Vannak nők akik zsibbadtságot és bizsergést fognak tapasztalni a lábaikban. Néhányuk részére a fájdalom olyan erős, hogy nem képesek felemelni a lábukat, vagy járni rajtuk különösen gyötrő fájdalom nélkül. Mit tegyen ekkor egy nő? A nők többségének ezek a tünetei megszűnnek, amikor a bábájuk megszületik. Addig is sok dolog van, amit meg lehet tenni, hogy segítsük enyhíteni a fájdalmat:


Alkalmazzunk egy forró vagy jeges pakolást 10 percig azon a területen ahol a legfájóbb

Aludjuk kemény matracon

Kerüljük a hosszú ideig egyhelyben ülést

Kerüljük a hosszan tartó fe lesleges hajolgatást

Ne vegyünk részt olyan mozgásokban, ami a fájdalmat fokozza

Vegyük számba s fizikai terápia lehetőségét, ha orvos tanácsolja azt

Próbálj meg azonnal egyenesen felállni

Használj támasztó vánkost, és egy teljes test párnát az ágyban

Ne emelj semmit, ami nehéz

Emlékezz: mint minden más ez is el fog múlni. Néhány nő úgy véli, hogy az ülőidegzsába, vagy fájdalom nagyban enyhül, egy néhány napos ágyban fekvéstől. Sok esetben a fájdalom csökken 1-2 hét alatt, habár teljesen nem tűnik el , csak a szülés után.



Üdvözlettel: ciklus.hu

2011. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 18.héttől fájt a sülésig.

Kitartás!

2011. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szeméremcsontban az elöl, az középen lévő ízület progeszteron által okozott lazulása miatt fáj.

Szerencsésebb gazdasági helyzetű országokban ilyenkor fizikoterápiára küldik a kismamát, ott nem mondják azt, hogy ezt ki kell bírni...

Nekem is fájt a 15-18 hét között, majd a 25 hét óta folyamatosan. Orvosi tanácsra magnéziumot és kalciumot szedek rá, illetve angol nyelven rengeteget olvastam erről: állás közben ne csak az egyik lábadra nehezedj, páros lábbal szállj ki autóból, ágyból, ha fekszel és fordulsz, aludj párnával a lábad között, mindkét lábadat egyszerre mozdítsd, szóval a lényeg a szimmetria és az egyensúly.

Próbálj a fentiekre figyelni, hátha segít!


32h km

2011. jún. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!