Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok. Rossz a...

30 hetes vagyok. Rossz a vizelet és vér leletem. Antibiotikumot is szedtem kétszer is. Van még valakinek tapasztalata hasonló problémával?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Épp tegnap volt egy határesetes gennyes pisimintám. Kaptam rá 6 nap kúpot, meg 1 adag megivós antibiotikumot. A vérképem se a legjobb, vérszegény vagyok pedig szedem a vasat becsülettel.


De ne aggódj kikezelnek, nem lesz semmi gond! Legalábbis a dokim azt mondta, hogy a fehérje a gázosabb, ez csak egy enyhe gomba okozta gyulladás, tünetem sincs igazából.


29+1 hkm

2011. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi nem jó a vizeletedben? A fehérvérsejt, laphámsejt?
2011. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy mi a probléma vele, de ha felfázásos, vagy hasonló problémád van (pl. baktérium a vizeletben), akkor sokat segít ha rendszeresen szeded a tőzegáfonya tablettát. Nekem ureaplasma-m volt ami elég veszélyes terhesen, és antibiotikumot szedtem rá. A tőzegáfonya hozott rendbe igazán, azóta szinte folyásom sincs és a hólyagom sem szokott fájni, pedig az első terhességemnél is mindent elkaptam. A pisimintám is negatív lett legutóbb.
2011. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. válaszolóként kérdeztem a konkrét problémádat. Én is a tőzegáfonyát akartam javasolni. A nőgyógyászom egyben urológus szakorvos és kifejezetten javolja a kapszula szedését terhesség alatt a húgyutak egészségét fenntartja és gyulladáscsökkentő hatása is van. A terhességem legelején több ezer baktériumom és enyhe gyulladásom volt. 1 hónap szedése után megismételtük a laborvizsgálatot és mindenem tökéletes lett.
2011. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Baktériumok vannak a vizeletemben hetek óta (10-15 vvt, 8-10fvs, bakt-ok, amorf szemcsék, 10-15 1hsejt), két antibiotikumos kezelést is végig szedtem, de nem javult. A vvt süllyedés is magas 29! (2-12), rbc 3.6!(4,0-5,9), hgb 107! ( 120-180), hct 0.344! (0.370-0.520), gran% 84,6! ( 37,0-80,0), ly% 6.6! (10,0-50,0), ly# 0,40! (0,60-3,40)


Ezek vannak a leleten, én nem tudom, hogy mit jelentenek. Pyassan antibiotikumot szedtem, először 4*1-et, majd 3*2-t. Az nőgyógyász szerint nem lett volna szabad antibiotikumot szednem (háziovos írta fel), szerinte nincs baci, csak higiénés baki, viszont minden leletemen ott van , azelőtt sohasem, most mindent úgy csináltam ahogyan elmondta, középsugaras vizeletet adtam le, előtte zuhanyoztam...stb, de ott a baci, nem a hüvelyből került oda szerintem.

Nagyon aggódom, hogy az antibiotikum ártott, de a bacik és a többi eltérő eredmény miatt is.

2011. jún. 1. 13:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál és beszéltem a védőnővel. Az eredmények szerint. Vérszegény vagyok, a bacik mivel nem reagáltak az antibiotikumra, tenyésztést kell kérni, de nem kell aggódnom, a babának nem lesz baja, az antibiotikum sem ártott neki, azt mondta, nem szokott belőle baj lenni. A cukrom miatt, kell diétáznom, a süllyedésre legyintett az orovs, hogy terhességnél magas szokott lenni.
2011. jún. 3. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!