Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Ruha-sziget

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Vas+folsav tabletta mellékhatásai? Tapasztalatokat kérnék!

Hat napja szedem a Neo-ferro-folgamma bogyót, amit a dokim írt fel. A mellékhatásait elolvastam (lehet, kár volt), és a hányinger bejött. Az első két napon bevétel után húsz percel volt durva arcpír is, de az megszűnt már. Talán a hányinger is meg fog szűnni? Kérdésem, hogy aki esetleg tapasztalta ennél a tablettánál ezt, annak elmúlt egy idő után, vagy inkább kérjek mást az orvosomtól?

2009-03-18 13:37  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Én a Neo-Freeo-Folgamma szedése után egy nappal erős hasi fájdalomra és görcsölgetésre ébredtem. Abba is hagytam, mert féltem, hogy beindítja a szülést és 27 hetesen még nem akartam szülni. A doki szerint nem okoz ilyen panaszt, de érdekes, hogy se előtte, se utána nem volt ilyen panaszom. Szerintem ez kavart be. Mást nem okozott.
Viszont azt is hallottam, hogy c-vitaminnal ajánlott bevenni. Te hogy szeded? Neked ezt mondták? Esetleg próbáld ki így!
29 hetes kismami

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2009-03-18 13:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A c vitamin kíséretről se a dokitól, se mástól nem hallottam még :( Persze egy próbát megér, gondolom a felszívódást gyorsítja.
Köszi a választ!

# 2/6Időpont 2009-03-18 14:11 Privát üzenet
Én Maltofer-Fol-t szedek. Mind a két terhességemmel ezt szedtem, a másodiknak is a végén járok. Ezzel nekem nem volt semmi problémám. Szorulást okozhat, de nekem ilyen bajom sem volt, mert elég sok rostot eszek és sok folyadékot iszok. Esetleg próbáld ki ezt a fajtát, kérdezz rá az orvosra, nem mindenki bírja a látszólag hasonló gyógyszereket sem szedni. Én pl. a terhesvitamint nem bírom mindegyik fajtát.

A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2009-03-18 14:15 Privát üzenet
Én sima Ferro-folgammát szedtem, de semmi bajom nem volt töle. Mondjuk fel sem szivodott, a nem létezö vasam meg sem mozdult töle. Most valami homeopátiás lötyit kaptam helyette, ennek aztán tényleg semmi mellékhatása. (Humet-R) Szerintem ha legközelebb mész a dokihoz, mondd, hogy váltsatok, mert nem jön be a bogyo.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2009-03-18 14:16 Privát üzenet
Elvileg a vastol es folsavtol nem kellen mellekhatast erezned. Szerintem beszelj az orvosoddal. Na annyi mellekhatas nalam van h a szekletem nagyon sotet szinu es eleg kellemetlen szagu (marmint az atlagnal is) lett.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2009-03-18 14:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, beszélek a dokival, hogy váltsunk. Ez a homeos lötty elég jól hangzik, erre fogom terelni a beszélgetést :)

# 6/6Időpont 2009-03-18 19:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy szedjem ezeket? Magnézium+B6 (Juvita), Neo-Ferro-Folgamma, Folsav 3 mg tabletta, Kalcium tabletta.
Szedett valaki ORBÁNCFŰ CSEPPET terhessége alatt? Tapasztalatokat várok!
Van olyan személy akinek volt méhnyakszájkimetszése, más volt a terhessége, jobban kellett vigyáznia? Befolyásolja egyáltalán ez a terhességet, szülést? Ha valaki tud..
Akik Debrecenben szültek várom a tapasztalatokat?
21 hetesen kinyílt a méhszáj! Mire számíthatok? Tapasztalatokat várok!
LOGEST - fogamzásgátló tabletta? Tapasztalatokat, észrevételeket, véleményeket, bármilyen hozzáfűznivalót szívesen várok!

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2014, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu