Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vas+folsav tabletta mellékhatá...

Vas+folsav tabletta mellékhatásai? Tapasztalatokat kérnék!

Figyelt kérdés
Hat napja szedem a Neo-ferro-folgamma bogyót, amit a dokim írt fel. A mellékhatásait elolvastam (lehet, kár volt), és a hányinger bejött. Az első két napon bevétel után húsz percel volt durva arcpír is, de az megszűnt már. Talán a hányinger is meg fog szűnni? Kérdésem, hogy aki esetleg tapasztalta ennél a tablettánál ezt, annak elmúlt egy idő után, vagy inkább kérjek mást az orvosomtól?
2009. márc. 18. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a Neo-Freeo-Folgamma szedése után egy nappal erős hasi fájdalomra és görcsölgetésre ébredtem. Abba is hagytam, mert féltem, hogy beindítja a szülést és 27 hetesen még nem akartam szülni. A doki szerint nem okoz ilyen panaszt, de érdekes, hogy se előtte, se utána nem volt ilyen panaszom. Szerintem ez kavart be. Mást nem okozott.

Viszont azt is hallottam, hogy c-vitaminnal ajánlott bevenni. Te hogy szeded? Neked ezt mondták? Esetleg próbáld ki így!

29 hetes kismami

2009. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A c vitamin kíséretről se a dokitól, se mástól nem hallottam még :( Persze egy próbát megér, gondolom a felszívódást gyorsítja.

Köszi a választ!

2009. márc. 18. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Maltofer-Fol-t szedek. Mind a két terhességemmel ezt szedtem, a másodiknak is a végén járok. Ezzel nekem nem volt semmi problémám. Szorulást okozhat, de nekem ilyen bajom sem volt, mert elég sok rostot eszek és sok folyadékot iszok. Esetleg próbáld ki ezt a fajtát, kérdezz rá az orvosra, nem mindenki bírja a látszólag hasonló gyógyszereket sem szedni. Én pl. a terhesvitamint nem bírom mindegyik fajtát.
2009. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sima Ferro-folgammát szedtem, de semmi bajom nem volt töle. Mondjuk fel sem szivodott, a nem létezö vasam meg sem mozdult töle. Most valami homeopátiás lötyit kaptam helyette, ennek aztán tényleg semmi mellékhatása. (Humet-R) Szerintem ha legközelebb mész a dokihoz, mondd, hogy váltsatok, mert nem jön be a bogyo.
2009. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a vastol es folsavtol nem kellen mellekhatast erezned. Szerintem beszelj az orvosoddal. Na annyi mellekhatas nalam van h a szekletem nagyon sotet szinu es eleg kellemetlen szagu (marmint az atlagnal is) lett.
2009. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, beszélek a dokival, hogy váltsunk. Ez a homeos lötty elég jól hangzik, erre fogom terelni a beszélgetést :)
2009. márc. 18. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!