Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Két napja tudom, hogy terhessé...

Két napja tudom, hogy terhességi cukrom van? 8,6 az érték. DIétáznom kell. MIkor lehet ebbe belejönni? És hogyan lehet elfogadni?

Figyelt kérdés
Teljesen ki vagyok borulva. Nem vagyok túlsúlyos, sőt!! imádok enni, főzni, sütni. Úgy érzem egyik legszebb időszakomat árnyékolja be a diéta és nem tudom, h hogyan lehet ez "feldolgozni". Aggódom a baba miatt is.
2011. jún. 10. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát belejönni sehogy sem lehet, de muszáj:( Sajnos nekem is az volt, utáltam, hogy folyton számolgatnom kellett, hogy mennyi szénhidrátot eszem, jajj, nehogy egy keksszel több legyen mert akkor túllépem a 150 gr-os súlyhatárt. Neked mennyi szénhidrát megengedett/nap?

Én úgy vészeltem át, hogy a kislányomra gondoltam és az adott erőt. Nehéz időszak volt, de a cigit is le tudtam tenni akkor erre is képes vagyok, gondoltam. És így is lett. A vége felé már lazítottam mert azt mondták, hogy lehet mert minden rendben a cukrommal is.


Most már 4 hónapos a kislányom de szülés után sem volt egyszerűbb mert iszonyú hasfájós volt szegénykém, így a vízben párolt rizs/krumpli és az némi fűszer nélküli párolt húson kívül semmit nem ehettem.


Most már ehetek mindent és furcsa, hogy bármit ehetek, mert már 8 hónapja extrém módon diétáznom kellett, hol ezért, hol azért.


Kitartás! És könnyű szülést!

2011. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem 175 g a napi szénhidrát mennyiség. El sem tudom képzelni hogyan lehet ezt csinálni. Már van egy kislányom. 16 hónapos. azért is nehéz, mert neki is kell enni adnom, és jelenleg ő többet eszik mint az én napi mennyiségem. nagyon el vagyok keseredve.
2011. jún. 10. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kb. 1,5 hete kaptam meg az eredményt, az én 2 óra múlva visszamért értékem 7,7 lett. Ez, illetve a te eredményed sem az a borzasztó, nagy aggodalomra okot adó érték, de azért komolyan kell venni.

Az első nap nekem is szörnyű volt, de egy jó alvás után máris szebben láttam a dolgot. Annyira nem vészes.

1. Én beszereztem a nagypapám egyik vércukorszint mérőjét, azzal az első hétvégén minden étkezés előtt+után mértem, azóta csak napi egy étkezést nézek, és közelében sincs az eredményem a terhelés eredményének, a legtöbb idáig 6,1, de csak mert ma ebédre egy kicsit bűnöztem...

2. Pár napig számolgattam a szénhidrátot, hogy beleférjek a napi 160 g-ba, de fölösleges, úgyis ráállsz.

Rozskenyeret, teljes kiőrlésű kenyeret vegyél, amin rajta van a szénhidrát tartalom. Reggeli-vacsora nekem 2-2 kis szeletke. Nem sok. Viszont van hozzá bőven felvágott, paradicsom, paprika, valamilyen zöldség. Nem éhezem!!! Fehérjét, zöldséget annyit eszel szinte, amennyit akarsz, csak tudd, melyikből.

Ebédre sem tudok olyat enni (kivéve ma), ami bőven felvinné a cukrot. Egyél minél több zöldséges dolgot, lehetőleg kevés tésztát, krumplit, rizst. Bőven legyen fehérje! Köztes étkezésnek pedig simán ehetsz joghurtot, rengeteg gyümölcsöt, én desszertnek is azt eszem! MOST KÖNNYŰ DOLGUNK VAN!!!

A főzésnél próbáld meg a rántást minimálisra csökkenteni, én pl. kiváltom étkezési keményítővel!

Rossz hír viszont, ami nekem is gondot okozott, hogy drasztikusan vissza kell fogni az édességet, csokit, sütit, fagyit... :-( A fagyi időnként szívfájdalmat okoz nekem is, de majd meglátod te is, hogy ha odafigyelsz, időnként egy-egy apró kis bűn belefér, csak tényleg figyelj oda, és nem lesz a babának semmi baja!!! (Pl. 1 gömb fagyi a hideg, édesítőszerrel készített gyümölcslevesben...)

Egyébként én sem vagyok túlsúlyos, ez nem attól függ. Nem tudom, te mennyit híztál eddig (én 10 kg-t, most 27 hetes vagyok), de innentől kezdve legalább kevésbé szaladnak fel a kilók, könnyebben lemegy, és a baba sem fog hiányt szenvedni! Figyelj a napi 5 étkezésre, és fel a fejjel!!!! :-D

2011. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, én hetekig éreztem ezt, amit te most írtál.

Űgy ahogy meg lehet szokni, idővel számolgatni, méregetni sem kell annyit, mert melejössz.

Egy dolog vigasztaljon, nem fogsz sokat hízni. Nálam már az első terhességnél is kijött, a másodiknál végig diétáztam a 9 hónapot.

Kitartást, a babáért mindent...

2011. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm , hogy irtatok. Tudjátok azért is nehéz, mert a lányommal meg toxémiás voltam. MInd a kettő olyan betegség amiről nem tehetek és nagyon bosszant. Most megint a császármetszéstől félek ,pontosabban attól, hogy a baba nem lesz jól a végén és muszály lesz kivenni. :-( Ez a diéta nap mint nap emlékeztet arra, hogy valami nincs rendben.

nektek is kellett hetente kontrollra járni a szülésig? engem ez is nagyon frusztrál. Sajnos jelenleg ott tartok, hogy eszemben sincs több babát vállalni, mert még egy ilyen gondokkal teli terhességet nem tudnék elviselni. :-(

2011. jún. 10. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudod, sokan hálásak lennének már azért is, hogy egy egészséges baba van a pocakjukban, de oda kell figyelniük, hogy mit esznek...Örülj, hogy Neked ez a legnagyobb gondod...!

Tudom, hogy miről beszélek, nekem is ez van. Az elején lehet, hogy napi 15 perced is rá fog menni, hogy méricskélsz és számolgatsz, de kb. 1 hét és fejből megy minden.

Az pedig, hogy nem ehetsz mindent, nehogy már elkeserítsen! Simán jól lehet lakni, éhezni nem kell. Pár dologról le kell mondani, ez tény, viszont így sokkal-sokkal egészségesebben fogsz étkezni, mint előtte és ez Neked és a babádnak is jó, szóval kár ezen bosszankodnod!

2011. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a babának semmi baja nem lesz,ha betartod a diétát!Én 36 hetes teres vagyok nekem is terhességi diabom van,beterom a diétát és sajnos inzulint is kell kapjak,de a babám tökéletesen fejlődik nem óriásbébi,a magzatvíz végig normális,és a placenta sem öregszik(homogén)ja és azt mondja a doki,hogy császározni sem kell nincs rá semmi oka!szóval tartsad a diétát és semmi gond nem lesz!Borzalmasan édesszájú vagyok és 3 hónapja még diabos sütit sem ettem:(1 szelet után megőrülnék,hogy még akarooook:)nekem 3 gyerekem van és szinte minden nap kérnek valami finomat:)aztán előveszem az uh képet meg símagatom a pocaklakómat és megdicsérem amiért nem akarja velem felfalatni a fél konyhát:)Rá fogsz jönni és meglátod olyan kaja ötleteid lesznek,hogy nem leszel éhes !A gyümölcsökkel azért vigyázz mert azok is számolósak!Boldog babavárást!Mi itt vagyunk ha kell segítség,vagy egy pár jó szó:)
2011. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!