Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pocakos (esetleg többedig...

Pocakos (esetleg többedig babát váró) kismamák! Hogy bírjátok a terhességet? Milyen gyakran töröltök port a szekrényekről? Igénytelenségnek számít, ha csak 1-2 havonta egyszer törlöm le a port? - de amúgy rend és tisztaság van.27h. Km.

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy igénytelen!

Én és a portörlés két külön dolog. Akkor törlöm le, ha eszembe jut. S nem jut sokszor az eszembe. :)

De ettől függetlenül azért rend van és tisztaság, de nem viszek semmit sem túlzásba!

2011. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát...én hetente letörölgetek, mert nálunk nagyon hamar porosodik a lakás. De legutóbb már a páromat kértem meg, hogy segítsen, mert nem bírom a hajolgatást. 38 hkm.

Minden nap rendet rakok, megcsinálom amit kell, mosás-főzés-vasalás-bevásárlás,de nagytakarítani -amikor a portörlés is van azt csak hétvégente.

2011. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ha soha nem törölnék port odafent rajtam kívül nem igazán érdekelne senkit pihenj inkább.

a por megvár.

2011. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Viszont itt apuka sokszor emlegeti,-néha jól le is kiabálja a fejem,mert hát végül is igaza van,egyéb doglom sincs,csak hogy a háztartást vezessem,meg a gyerekeket rendben tartsam- mert nem törlök csak nagyon ritkán port. Viszont ahhoz képest,hogy gyereknek nem kellett semmit csinálnom,és mióta Vele vagyok,azóta csinálok mindent- forgó tárcsással mosok,fa tüzelésű bojlert készítek be,és fűtök benne... Tehát ahhoz képest én büszke vagyok magamra,hogy tényleg semmi dolgom nem volt a szülői házban... Mit gondoltok?


Ezt a terhességet nehezebben viselem,mint az eddigieket,mindig fáj a lábam, ha sétálok,akkor az oldalamnál, és mostanság görcsölgetek is.


Pedig a párom kitalálta,hogy amikor május közepén anyáknapja volt az oviban,akkor szépen leporolta a naggyát, másnap megcsináltam a többit- akkor lett neki egy olyan ötlete,hogy minden nap csak 1 helységet csináljak meg, fél óra az egész- szerinte.

De annyira utálok porolni!


Mit gondoltok?

2011. jún. 15. 11:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia

Első babát várom, táppénzen vagyok az elejétől.

Én sem törlöm többször a port a szekrényen és elhiheted, senki sem mondja h igénytelen vagyok, basszus rend van, a koszban nem lehet elbukni.

20 hetes vagyok és velem is megeseik h csak 10kor kelek fel. szerinted érdekel h mit mondanak?

te neked így jó? ha nem volna jó úgy is megcsinálnád ha nem esik jól még akkor is. majd eljön az idő majd h teli leszünk energiával :D

2011. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én meg sajna átestem a ló túloldalára, kb 2-3 naponta mindent letörölgetek, hetente 1 szer a parkettát is feltörlöm, szinte minden nap mosok, vasalok, felmosok, és minden nap van porszívózás is . Mondjuk mivel 17 hós a kislányom kell is, a bibi csak az hogy közben 38 hetes múltam uh már nem kellene így pörögni, viszont nem bírom ki a rendszeres takarítás nélkül mert tök szarúl érzem magam.....(ezeket általában akkor intézem ha alszik a kislányom, csak ami zajosabb meló azt hagyom meg ).


Szerintem heti 1 szer rendezz egy takarítós napot, jobb szerintem mint minden nap kínozni magad ha utálod a törölgetést.

Amit nagyon tudok ajánlani hozzá: Dm-ben lehet kapni nedves kendőket direkt portörlésre, én ezt használom mert gyors,praktikus, jó illat marad utána !!!!! Próbáld ki! szerintem nagyon megéri!!

A másik a konyhába való fertőtlenítő kendő (hűtőre, gáztűzhelyre, mosógépre ).....én még ezt veszem...megkönnyítik az életem :)))

2011. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

remélem apás szülés lesz kedves kérdező!!

nálam ez az állapot (terhesség) amikor hisztizek nyafogok mert 9hónapig kicsit hordozzon már a tenyerén.a nagyja meló úgyis rádmarad.

2011. jún. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok...


Ha apukának is van két szép ügyes keze és a tapasztaltak szerint hajlandó is segíteni, akkor bevezetném azt, ami nálunk van, mióta nem bírom egyedül:

Heti 1x takarítás közösen.

2011. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hú,meg nyugtattatok,hogy nem vagyok olyan,mint amit a párom sugall-akarva vagy akaratlanul-...

Nagyon szépen köszönöm!!

Beszélek majd a párommal,és kitűzünk egy takarítós napot...

:D

Apuka egyszer sem volt bent szülésnél,most sem lesz.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát Mindenkinek!!

2011. jún. 15. 13:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia :) én a 3.gyermekemet várom (12év,2,5év). Ezek szerint én is átesek a ló túl oldalára... :( én minden nap takarítok,törölgetek pár naponta,porszívózok naponta minimum 2szer...a kislányom után naponta 20*pakolok össze :) és elég fárasztó,de ha nem csinálom,én úgy érzem kosz van,pedig biztos nincs :) én a 31,hétben vagyok..
2011. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!