Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék még keményedés...

Mit tehetnék még keményedés ellen? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
29 hetes kismama vagyok és nagyon keményedik a pocim. Tegnap voltunk UH-n és a doki mondta, hogy megrövidült a méhnyak, ami most még nem nagy baj, de a keményedés miatt van és vigyázzak. Napi 3-szor 1 szem magnerotot szedek és sokat pihenek. Vettünk magnézium pezsgőtablettát is. Az érdekelne, hogy esetleg mást tehetek-e?
2011. jún. 15. 12:11
 1/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Most ki fogok kapni.

Én két hétig lógtam az infúzión a kórházban emiatt. Egy frontra pillanat alatt tele lett a 6 ágyas kórterem pocakosakkal.

Úgy kezdték, hogy a csövön 24 órán át alkoholt nyomattak (a legolcsóbb ugyebár), dűlöngélve mentünk pisilni, az infúziós állványba kapaszkodva. Akinek ez nem vált be (pl. nekem) az kapott mást, én magnéziumot. De volt olyan anyuka, akibe ment folyamatosan az alkohol, és az egyik vizitnél megkérdezte, hogy hogy is van ez, azt hallgatjuk hogy a terhesség alatt tilos inni, erre ő meg kapja a vénájába. Erre a doki azt mondta, hogy ennyi még nem és orvosként ilyet nem mondhat, de néha a keményedések ellen nem árt bedobni egy felest, mert ez ellazít.

2011. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én Magnesium Citricit szedtem, nekem ez a magnézium-készítmény volt az egyetlen, ami jóformán elmulasztotta a keményedéseimet. A többi nem hatott.

Amúgy a pihenés és a magnézium szedése a legjobb ilyenkor, csak nem lesz baj!

Én piszok sokat keményedtem, de végig kihúztam, és bár lerövidült a méhnyak, nem nyíltam ki idő előtt.

2011. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam, mint te, csak 31 hetesen. Nekem a 3x2 Magnerot sem használt annak ellenére, hogy végig feküdtem a következő kontrollig eltelt két hetet, már akkor is keményedtem, ha kimentem wc-re. A kontrollon kiderült, hogy továbbra sem nyílt ki a méhszájam és nem is rövidült tovább, viszont kaptam új gyógyszert: Cordaflex. Ebből 6 óránként szedek 1-1 szemet és azóta alig keményedek, pedig nem fekszem, csak pihengetek. Napi 2-3 keményedéssel elvagyok.

Amit javasolni tudok még, az az, hogy igyál meg legalább két liter folyadékot naponta! Nálam az lényeges volt, mert nem iszom túl sokat.

Jobbulást!


34h km

2011. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta: nem elég a magnézium! Akár milyet szedhetsz,akár mennyit,ha nem iszol elég folyadékot!

Óránként legalább egy pohár (lehetőleg) víz elég.


Üdv:2gyerkőcös,27 heteske

2011. jún. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem szedtél össze vmi fertőzést? Nekem attól voltak keményedéseim. Ja, és szintén a Magnesium Citricii vált be csak.
2011. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi mg citritet szedtetek?
2011. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, hogy összeszedhettem valami fertőzést, mert kéthetente járok védőnőhöz, aki megvizsgálja a vizeletem is és 3 hetente pedig UH-ra a nődokimhoz. Szóval ők csak észre vették volna...
2011. jún. 15. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!