Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Balaton vize mennyire...

A Balaton vize mennyire veszélyes fertőzések szempontjából várandósan?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok a fertőzésekre,előző terhességem alatt az immunrendszerem gyakorlatilag kikapcsolt.

De akkor ősszel/télen voltam terhes,szóba sem jött a fürdés a Balatonban. Most viszont itt a rekkenő hőség,megyünk nyaralni,van egy 2 éves pancsolni imádó kislányom.


Én meg félek belemenni a vízbe...

Tanács?Javaslat?


2011. jún. 17. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem veszélyes, de a nőgyógyászodat kellene megkérdezni.
2011. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Én biztosan nem mennék bele a helyedben.

Elvileg nagyon sokat tisztult a vize, vízminőségével nem nagyon van gond, de én akkor is inkább kihagynám.

2011. jún. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kérdezd meg inkább a nőgyógyászodat. Elvileg az élővízek kevésbé veszélyesek ilyen téren, mint a medencék. Én tavaly terhesen belementem a Balcsiba, semmi bajom nem lett (teljesen zárva volt a méhszájam). De ha tartassz tőle, akkor csak combig menj be.
2011. jún. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mi is most megyünk Balcsira,de Én kihagyom a fürdést,pedig zárt a méhszájam,de nem kockáztatok semmi egyéb,(esetleg nem is hüvelyi)fertőzést,amivel utána dokihoz rohangálhatok!Szerintem a csemetéd úgy is tud pancsizni,ha a benyúló beton stégeknél,Te leülsz a szélre,és Ő a lábad körül játszik,legalábbis tavaly sok kismaminál így láttam.Ha meg "úszkálni" szeretne a kislányod,bízd apára!Persze ez csak az Én véleményem.

Jó nyaralást és Boldog Babavárást!

26 hkm.

2011. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a nődoki, míg zárt, illetve a 36. hétig nyugodtan lehet.

Én már nem mehettem a 38. héten, csak combig.

2011. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
szia! én sem mennék bele a vízbe. Sajnos a várandósság ( mert én így hívom, nem úgy, hogy terhesség, mert számomra nem teher)lemondásokkal jár. Én még itthon is csak kétszer feküdtem be a kádba, inkább zuhanyzom. Jobb elővigyázatosnak lenni. A Balcsi egy "élő" víz! Ezt úgy értem, hogy sok minden van benne, amit szabad szemmel nem látsz.
2011. jún. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem pedig, ha szeretnél kicsit felfrissülni, akkor nyugodtan ússz egyet-kettőt...Én is hajlamos vagyok gombára is, meg minden hasonlóra, de tegnap voltam Tiszán, úsztam egyet, és nagyon jól esett, a pocaklakómnak is nagyon tetszett :) Fürdőbe nem ajánlatos menni, mert ott nagyon könnyen össze lehet szedni a fertőzéseket, mivel kicsi állóvízről beszélünk! Természetes vizekben viszont lehet fürödni! Én úgy csinálom, h bekenem körben magam Canesten krémmel, persze nem belül, csak szigorúan kívül, felveszek egy pamut bugyit, rá pedig a bikinit (nekem kisnadrágos bikinim van), viszek magammal intim törlőkendőt és fürdés után jól áttörölgetem magam, utána veszek fel tiszta, száraz pamut bugyit, és arra valamit, h ne lássák, h a strandon fehér bugyogóban vagyok :) A terhesség nem betegség, szokták itt is hangoztatni! És nem kell lemondani szinte semmiről, ha nem vagy veszélyeztetett, csak jobban odafigyelned magadra! Arra vigyázz, hogy bikiniben ne ülj le sehova, csak ha viszel alád tiszta törölközőt! Egyébként fürdőben is leginkább úgy szedünk össze kórokozókat, hogy leülünk bikiniben a medence szélére, vagy székre, padra, stb. Az úszás pedig kifejezetten jót fog tenni, mivel mindened átmozgatja, így nagyon egészséges terhesen...Az viszont nem hinném, hogy jó, ha kint fősz a napon...felfrissülés nélkül, még ha napernyő alatt is vagy! De ha nem tudsz dönteni, kérdezd meg a nőgyógyászod, és majd ő elmondja, h mit gondol erről, viszont kb minden doki máshogy gondolja! Én úgy állok hozzá, h nem beteg vagyok, hanem várandós, és babus is örül, ha anya boldog és jól érzi magát :) Üdv
2011. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kismamaismerősömnek a Canestenes tampont javasolta a dokija. Szerintem jó ötlet!
2011. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
09:49 vagyok! Én azért nem tartom jó ötletnek a Canestenes tampont, bár nem vagyok orvos, mert a krémen jól láthatóan fel van tüntetve, hogy csak külsőleg alkalmazható! Szóval nem terhesen sem szabad belülre kenni, azért van a kúp, hanem csak a felszíni tüneteket szabad krémmel kezelni...Kül. ezt én is hallottam már több felől, de várandósan biztos, hogy nem próbálnám ki, és egyébként sem, mivel nekem a nőgyógyászom szinte megtiltotta, hogy tampont használjak egyébként is, mivel nagyon egészségtelen, és akik hajlamosak fertőzésre, azoknak főként nem ajánlott használni...Nem részletezte, de annyit mondott, hogy az a "hely" nem azért van, h tampont dugdossunk bele...ezért van a betét! Üdv
2011. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!