Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak nekem tűnik fel, hogy...

Csak nekem tűnik fel, hogy mostanság mindenki gyógyszer mellett esik teherbe? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Ne vessetek meg érte, nem akarok én rosszindulatú lenni, de kezdem furának tartani, hogy mostanság majdnem minden tini terhességnél az olvasható, hogy gyógyszer mellett fogant a baba...Már nem azért de már a fogamzásgátló tabletták egyáltalán nem megbízhatóak, hogy mindenki mellettük esik teherbe? Én korábban ennyi gyógyszer mellett fogant babáról nem igazán hallottam és fura, hogy inkább a fiatalabb lányok esnek mellette teherbe. Én majdnem, hogy minden nap olvasok ilyen esetről. Csak nekem tűnt ez fel?
2011. jún. 20. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a valóságban nem is olyan sok ez, csak az itt felhalmozódott kérdések miatt tünik soknak.

Vagy tényleg nem megbízhatóak a gyógyszerek, mivel már minimális hormont tartalmaznak.

Vagy nem szedik rendesen és ezért csúszott be.


Ez mind-mind benne van.

2011. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, vajon mi lehet az oka. Elképzelhetőnek tartom, hogy néhányan csúsztatnak, hogy kevesebb beszólást stb kapjanak. De biztos nem mindenki.


Én a második babával lettem így várandós (még csak 8 hós volt a lányom, és már 3 levél gyógyszeren voltam túl, helyesen szedtem, nem voltam közben beteg, nem hánytam stb), akkor azzal magyarázta a doki, hogy szülés után megváltozik a hormonháztartás, és a korábban megfelelőnek bizonyuló gyógyszer (előtte 7 évig szedtem ugyanezt) már nem biztosít ugyanolyan védelmet. ÉS azt is hozzátette, hogy sok nő a szülést követő időszakban amikor már nem szoptat, akkor fogamzóképesebb mint általában, ez evolúciós maradvány, a természet így biztosította, hogy kb olyan sorrendben érkezzenek az utódok, hogy a nagyobb már nem függ annyira az anyjától, nem szopik és önállóan jár stb. Nem tudom mennyi az igazság benne, mindenesetre azt tapasztaltam a környezetemben, hogy bizony a legtöbb nem tervezett kis korkülönbséges baba egyetlen óvszerbalesetből, vagy akár egyéb védekezés mellett fogant.

De hogy a tinik körében ez dominánsabb tendencia lenne-e, azt nem tudom.

2011. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hgoy azert tunik soknak mert irni altalaban olyanok szoktak akik valamilyern gondal, problemaval kuzdenek. Akinel nem fordul elo az nem ir nem foglalkozik vele. Igy hirtelen ugy tunik, hogy sok van beloluk. De lehet csak en tevedek.

Az en sztorim:

Fel evet vartam a kisfiamra, hogy megfoganjon es miutan megszuletett 8 honapos koraban elkezdtem szedni a regi fogamzas gatlomat amit a kisfiam elott 8 evig szedtem es sosem votl semmi gondom. 14 honapos volt a kisfiam amikor koztes verzesem volt. Nem tulajdonitottam neki nagy figyelmet de ra egy hetre megint vereztem picit. Gondoltam ennek fele sem trefa elmegyek dokihoz mert biztosan mar nem jo a regi fogamzas gatlom, a szules a hormon bekevert. De a doki megallapitotta, hogy babat varok. Azt hittem lefordulok a szekrol. :( Egy szem gyogyszert nem hagytam ki es almomban sem gondoltam, hogy ilyen tortenik velem. Legalabb 1 orat ultem a parkba a padon milott hazamentem ugy le voltam dobbenve. Megszoktuk a gondolatot, nem akartuk a babat elvetetni de a termeszet kozbeszolt. Elment a baba. Azota ovszer vagy semmi. Pedig tenleg nem voltam az a konnyen teherbe eso tipus.

2011. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én is éppen ettől félek! Én 20 évesen szülöm meg az első babámat és sokat rágódom ezen, hogy mi lenne a legbiztonságosabb védekezési módszer a későbbiekben. Ugyanis erről már én is sokat hallottam, hogy az első szülés után van aki sokkal termékenyebbé válik mint amilyen korábban volt ... Mi a párommal nem nagyon védekeztünk, mert teljesen rendszertelen volt a menstruációm, úgymond hozzászoktunk ahhoz, hogy nem esek teherbe, bár ez néha nyomasztott engem kissé, hiszen már az is megfordult a fejemben, hogy meddő vagyok. Nos 3 év megszakításos "védekezés"(azóta is elmondom mindenkinek, hogy ez NEM védekezés :-) után megfogant a baba. Megtartottuk, de most egy jó ideig még nem tervezünk második babát, hiszen van még egy csomó tennivalónk. Én nem tudom mit csinálnék, ha a babám mellett megfoganna még egy baba, valószínűleg én is sokkot kapnék. Még a másodikhoz kell nekünk idő! :-) Az óvszert viszont nagyon nem szeretjük, ezért gondoltam a tablettára, de már abban sem bízom meg ezek után ...

2011. jún. 20. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehetséges ha össze vissza szedik,elfelejtik bevenni,vagy olyat szednek mint a barátnő,nem pedig olyat amit a saját szervezetéhez,vérvétellel,vizsgálattal nőgyógyász írt fel.Bár itt olvasni,de az én ismeretségi körömben nem lett gyógyszer mellett baba,de úgy tudom tényleg valamennyi % -ban,rendes szedés mellett is előfordulhat,de nyilván ritkább esetek ezek,mert mégiscsak a gátlás a feladata ezeknek a gyógyszereknek.
2011. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
biztos van olyan is aki gyógyszer mellett esik teherbe de szerintem olyanok is vannak akik csak mondjàk hogy szedik és teherbe esnek mert félnek a lecsszéstöl a fiatalok, van egy jo pàr ilyen ismerösöm
2011. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 haramia ***** válasza:
...és persze az sem elhanyagolható szempont, hogy ma már jóval többen használják a fogamzásgátlásnak ezt a módszerét (gyógyszert), mint mondjuk 10, pláne 20 éve (amikor még kb. senki) így egyszerűen csak a nagy számok törvénye alapján, többen is esnek teherbe mellette...nekem egyébként egy elrontott védekezés után, sürgősségi fogamzásgátló szabályos bevétele mellett sikerült...szóval van, hogy az az 1% is elég :)
2011. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!