Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26-ik héten ultrahang eredmény...

26-ik héten ultrahang eredményeim szerintetek jók?

Figyelt kérdés

BPD:6,61 CM

HC:24.4 CM

AC:20,8 CM

FL:4,7 CM

Magzat fekvése:II. mvf - ez mit jelent?

AFI: norm ???

Placenta: Fundusi,II.fok

Doppler spectrum analízis:az a. umbicalisban norm. áramlási viszonyok?

Szinte semmit nem értek ebből,kérdésemre az ultrahangos doki válasza:Az orvosa mindent ért anyuka!


2011. jún. 21. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

mvf: medence végű fekvés - lényegében ebben a korban semmi jelentősége sincs


placenta: 2. fokban érett, tapadási helye a méh felső részén van (a helyén)


a méretek összehasonlítására van a neten rengeteg táblázat, pl.

[link]

és a rövidítések jelentéséről:

[link]

2011. jún. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A babád méretei nagyon jok a lepény érettsége a II. és még az is jo ...III nál már nagyon figyelnek..
2011. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lányom 25 hetes adatai: Bpd 64 mm, Fl 48 mm

Úgyhogy a méretei szerintem teljesen jók a babádnak!


Jelenleg medencevégű fekvésben (mvf) van, és a II állás pedig azt jelenti, hogy a magzat háta az édesanya jobb oldala felé néz.

Afi norm: normális magzatvíz mennyiség

Plancenta a fundusban van, és II. fokban érett, ez még jó.

A placenta a legkülönfélébb helyeken tapadhat meg a méhben.

Megtapadhat a hátsó falon (a méh gerinc felé eső részén), a mellső falon (a hasfal felőli részen), a fundusban (a méh teteje), valamint fedheti a méhszájat is (vagy részben vagy egészben).


Eredményeid jók.

2011. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 26 hét 5 naposan BPD 7,33 cm volt,HC 26,2 cm, AC 24,6 cm, FL 5,57 cm. Mondjuk nekem nagyobbnak is becsülte a babát 2 héttel, 1400 gramm volt a súlya. Szerintem egyébként jók a méreteid. Mvf azt jelenti, hogy medencevégű fekvésben van. Placenta felül tapad, ez jó, másodfokbab érett, ez nem tudom jó e már ilyen korán. Az áramlás a lepényben megfelelő.
2011. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
azért mondta, mert minden ok. ha most elkezdi részletezni, hogy mi mit jelent az kicsit hosszú lenne. ha meg tényleg részletesen mindent tudni akarsz,akkor úgyis utánanézel, mint épp most. :)
2011. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az Én babámat 850g-ra becsülte,ez jó ebben a korban?
2011. jún. 21. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!