Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamák...

Terhességi cukorbeteg kismamák! Nektek mint mondtak, mennyi lehet max. A cukrotok éhgyomorra és étkezés után 1 órával?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Az éhgyomri cukor 6,5 lehet maximum az étkezés utánit 7,2-nél határozták meg nálunk. Az én orvosom aki évek óta foglalkozik a cukros mamikkal azt mondta, hogyha napokig 7.5 fölött van a reggeli után mért cukrom, akkor sipirc hozzá. Egy egy magasabb érték belefér, mert az lehet az előző napi diéta hibától is. Rendszeresen azért ne legyenek kiugró értékek.
2011. jún. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nálam még csak most derült ki, 2 hete diétázok és mérem is. Viszont az éhgyomri határértéket elfelejtettem megkérdezni, és soknak találtam az 5-5,5 közötti értéket, ami nekem szokott lenni. De ezek szerint nem!:-)

1 órásnak nekem 7-et mondott a doki, de azt nem szoktam túllépni, ezek szerint ez is jó.

Köszi még egyszer!

2011. jún. 22. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Négyszer csináltam végig GDM-es terhességet, sok mindent tudok már róla.
2011. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azt nem tudod, hogy az éhgyomri értéket mi befolyásolja/csökkenti? Vagy az 5,5 körüli érték nem tűník soknak?

És arról tudsz valamit, hogy a 27. hét környékén rosszabbodik, aztán a 35. hét után javul a dolog?

2011. jún. 22. 09:00
 5/8 anonim ***** válasza:
22. hét óta adok magamnak inzulint. Addig kordában lehetett tartani diétával. Először csak reggel és délbe kellett adnom, most már este is. Az orvos azt kérte tőlem, hogy 7 fölötti értékeim ne legyenek, ha több alkalommal van akkor emelik az inzulint. Reggel éhgyomrit is mérnem kell 5,5 fölé nem mehet, mert akkor már éjjel is adnom kell.
2011. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor most vajon 5,5 vagy 6,5 a maximum éhgyomri cukorérték...?
2011. jún. 22. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem így határozták meg:


Éhgyomor: 4,4-5,6

Étkezés után 1 órával: 6-6,5


Előző terhességnél 2 hetente kellett diabetológushoz járnom, az elején étkezési naplót is vezetettek velem. A reggeli utáni értékem mindig magasabb volt az elején, pedig a megengedett mennyiséget ettem, úgyhogy át is variálták, reggelire kevesebb ch, tízórainál kellett pótolnom. Így már rendben voltam, nekem is azt mondták, h egy-egy magasabb érték nem gond, csak ne legyen tartós.

2011. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az éhgyomrit befolyásolhatja az is, hogy előző nap mikor és mit ettél utoljára. Pl nagymamámék nagyon korán vacsoráznak és másnapig nem is nassolnak, semmit. Így extrém alacsony a cukruk reggelre - 3,5-3,8 így nekik is pl utóvacsorázniuk kell.

Ha rendesen tartod a diétát, napi 5-szöri kaja, utóvacsorát is beleértve és betartva az adott étkezésre engedélyezett ch mennyiséget, akkor szerintem beáll a cukorszint rendesen. Nekem legalábbis így volt. Amikor "bűnöztem", vagy nem tudtam ellenőrizni a ch mennyiséget (pl étteremben), akkor voltak kiugró értékeim, de az se sűrűn. Mert néha a bűnözés belefér (doki szerint), pl desszertként, ha előtte pl csak hús volt salátával...

2011. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!