Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama a pácban. és a kérdése...

Kismama a pácban. és a kérdések útvesztőiben! Tanácsok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Fél éve nem szadek tabit, azóta tisztítókúrák stb. A héten közölte az orvos, hogy terhes vagyok. :)) Hurrá. :) Hozzáteszem, mióta nem szedek tabit, óvszerrel védekeztünk... és már az első héten összejött:)) Na de nem erről szeretnék kérdezni. Mivel nem vártam ilyen hamar, nem készültem fel pár dologra.


Rettentően hízékony vagyok. Ha nem tartom a szigorú diétám és a testedzést, elég hamar feljönnek a kilók (meglepően sok). Amúgy a diétát én magam találtam ki, nekem ez vált be.

A problémám:


Mivel ugyebár tehes vagyok, ezt a diétát nem folytathatom, mert nem hiszem, hogy ez a picinek jót tenne. És mióta tudom is a tényt... nah, azóta bebeszélem magamnak a tüneteket is. Hirtelen kívánós lettem stb.


Kérdés:

Mit javasoltok? Hogyan étkezzek? Mit? Mit ne? Mennyit? A mai napot nagyjából végigettem...mondván vééégre:) Na de komolyra fordítva... Hogyan étkezhetek a pici számára is megfelelően, de mégis úgy, hogy ne legyen túl sok plusz kiló?

Most 163cn és 51 kg vagyok. Voltam 80is... megküzdöttem ezért, és nem szeretném, ha kárba menne, úgy, hogy közben helyesen is étkezhettem volna.



A másik kérdésem:


Imádok futni. 2naponta 15km minimum. Aerobic, bicikli... mikor mi. Ok, gondolom a terhestornát lehet csinálni, de pl futás és társai? Már most sem? Vagy enyhén, nem erőltetve, kényelmesen mindet lehet még egy ideig?



Ez az első terhességem, és igen, elég tapasztalatlan vagyok. Úgy terveztem, ezen a nyáron "felkészülök a terhességre" de aztán nem így lett. 1 hónappal ezelőtt még átlagos hupákolós egyetemista voltam, jövő hónapban pedig férjhez megyek, ráadásul terhes is vagyok.... Nem igazán olvasgattam még a terhesség ezen témaköreiről. Félre ne értsetek, nagyon örülök.

Amúgy azért lepődtem meg, mert nálunk a családban mindenki sokáig próbálkozott a gyerekkel, gondoltam időben el kell kezdeni nekem is...


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 22. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne izgulj a súlyod miatt,ha sokat hízol a dokid úgyis visszafog majd. Csak tartsd be és tarts mértéket,de ehetsz mindent. Nem tudom hány hetes vagy,de lehet olyan rosszul leszel nemsokára,hogy semmit nem fogsz tudni megenni. Bár nem ijesztgetni akarlak. Szedj mindenképp valamilyen terhesvitamint,az csak jót tesz.

A sportolással ha eddig rendszeresen csináltad,most se hagyj fel vele,de tarts mértéket. Itt is hozzátenném,hogy lehet hogy olyan erőtlen és fáradékony leszel nemsokára,hogy mindenhez lesz kedved csak futni nem. Jó babavárást!:)

2011. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi szépen! :)


Most jelenleg abban a stádiumban vagyok, hogy azt gondolom, hogy jajj nem futok, mert baja lesz a picinek. Amúgy 5hetes vagyok.

Szóval jelenleg túlreagálom a dolgokat. :)))

2011. jún. 22. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a babához!!!! :)

Szerintem arra figyelj hogy a szénhidrát bevitelt ne vidd túlzásba. Egyél sok vitamint, gyümit, zöldséget, húst, és egyedül a szénhidrátra figyelj oda.

Én nagy bicajos vagyok, így bicikliztem az első naptól az utolsó hétig, még bringával mentem be utoljára a védőnőhöz, 5 nappal a szülés előtt, 4 kg-os babával a pocakomban :)

De mindenképp kérdezz rá a sportra a dokinál, mert azért az első trimeszter (12 hét) veszélyeztetett időszak.

2011. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nem biztos h hízni fogsz. Én komolyan mondom még a levegőtől is hízok, nagyon nehezen mennek le a kilók, de!!!! ha terhes vagyok nem tudok hízni, csak annyit amennyit a baba meg a hozzá tartozó dolgok miatt vagyok több.

Kisfiammal 8kg-val mentem szülni, kijöttem a kórházból és ugyanannyi voltam mint a terhesség előtt.

Most a 36. hétben vagy és 5,5 kg-nál tartok.

És bármikor, bármit, bármennyit megehetek,!és ez olyan jó, mert ha nem vagyok babás, akkor meg aztán úgy oda kell figylnem.

alapból +20 kg felesleg van rajtam.

2011. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Pont a tabletta abbahagyása miatt estél azonnal teherbe. Van, akinél fél évig sincs petelérés, másoknál (ilyen vagyok én is, és ezek szerint Te is) turbóra kapcsol.

Most semmiképpen nem tartanék diétát. Én eleve kb. 14 kg súlyfelesleggel kezdtem ezt a terhességemet, és máris van rajtam plusz 11 a 32. hétre.

Az orvos azt mondja, ne foglalkozzak vele, mert ez élettani dolog, nem tehetsz ellene semmit, szülés és szoptatás után pedig mindent megtehetsz majd az alakodért!

A futást, aerobicot szigorúan kerülném, mert nem mindenki Rubint Réka... A baba a fontos. 9 hónapig le kell mondanunki sok dologról, de egy olyan Kincs érdekében, akit később mindennél jobban imádunk majd! Már, ha nem az első pillanattól!!! :)

2011. jún. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem úgy nem sikerült híznom,hogy rengeteg gyümölcsöt,zöldséget ettem,tejterméket faltam.nem nagyon kellett az édes étel,szénhidrát.ne egyél kettő helyett,hanem egészségesen.a sportról a dokit kérdezd meg,de az első 3 hónapban én biztosan nem futnék.
2011. jún. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos, hogy most megnyugtatlak, de egyáltalán nem biztos, hogy Te is úgy jársz, mint én.

Szóval az első babámmal mikor terhes lettem 49 kg voltam a 162 cm-hez, ezt iszonyú, mondhatnám őrült fogyókúrával, sporttal sikerült elérnem, és fenntartanom. Természetesen mikor jött a baba azonnal felhagytam minden szélsőséges életmóddal. Én élveztem, hogy végre életemben először ehetek!!! Szénhidrátot szénhidráttal.....A vége +30 kg lett. Amit furcsa módon nem is bántam annyira, mint gondoltam volna korábban, örültem, hogy egészséges gyönyörű, normál méretű babám született. Aztán szépen 1,5 év alatt sikerült 25 kg-ot lefogynom. Sportolni nem tudtam a pici mellett, és nem is fogyóztam olyan őrülten, mint annak idején, de nagyon odafigyeltem arra, mit eszek.

Most várom a második babát, de most azért jobban odafigyelek, tényleg fontos, hogy a szénhidrátokat próbáld kerülni, sok gyümölcs, zöldség és hús, hal és akkor biztos nem hízol annyit. A mozgásról szerintem a dokit kérdezd mert, ha mindent rendben talál, biztosan nincs akadálya a bizonyos fokú és intenzitású mozgásnak.

2011. jún. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, menned kell nődokihoz, védőnőhöz, körzeti orvoshoz. Tőlük is tudsz kérdezősködni :)
2011. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden szülészeten,vagy megyei kórházban van Terhességi diabéteszes tanácsadás,ahol szívesen segítenek.Megmondják mikor mit egyél,persze egészségesen!Meg egy kis kímélő torna se árthat,ha a nőgyógyászod nem tiltja!Hajrá!

26 hkm

2011. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma vltam dokinál, a család régi barátja, úgyhogy már "előre fél", hogy minden percben fel fogom hívni:))

A sporttól nem tiltott el, azt mondta mindennek az alapja a mértéktartás. Tehát ne most készüljek lefutni a maratont.


A futás, aerobic helyett kitaláltam, hog inkább gyalogolni fogok. Aztán ki tudja meddig lesz hozzá kedvem.


A terhesség alatti érendemet én is úgy képzeltem el, hogy mindent eszek, kivéve szénhidrátot.

2011. jún. 23. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!