Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy fejvégű-e a babám? (Nemrég még faros volt az UH-on, rá néhány napra már lent csuklott, előtte volt nagy mocorgás, most egyelőre nyugi van, azóta nem csuklik).

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok
2011. jún. 27. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A csuklás lett volna az első javaslatom, mert azt ha nagyon lent érzed akkor fejvégű. De ha oldalt rugdos elvileg akkor is, mert úgy van összekuporodva: feje lent, oldalt a gerinc, fent a popsi és oldalt a lábacskák. Legalábbis nekem az egyik doki így magyarázta a 4D-n. :)


32+6 hkm

2011. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha alul nyom, felül rugdos, akkor fejvégű.

Nekem még olyanokat is mondtak (a bölcsek :) ), hogy ha felül dudorodik jobban a has, akkor fejvégű, ha alul vagy gömbölyűbb, akkor faros a baba.

Nem tudom ugyan a méreteiteket, de szerintem ebben a korban már megérzed, ha megfordul. Én már attól sem kaptam levegőt, mikor egyik oldaláról a másikra fordult - aztán meg vissza, mert nem volt neki kényelmes :)

2011. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig faros a 35. héten, a hasam viszont nem gömbölyû, inkább olyan, mintha egy kispárnát tettem volna a ruhám alá. Köldöknél ellaposodik. Viccesen néz ki, fôleg amikor kinyomja a fejét a bordáim alá, na akkor úgy nézek ki, mint aki lenyelt egy hatalmas épîtôkockát. Én általában ki tudom tapogatni, hogy hol van a feje, mert az esetek nagyrészében nagyon kihúzza magát, fôleg ha én ülök. Rugdosni is lent érzem, ha csuklik azt meg fent.

Ha te ezeket fordítva érzed, akkor sanszos, hogy megfordult.

2011. jún. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom én most épp a bal oldalamnál lent érzem csuklani de mégis ha rugdos, azt is lentről érzem. :-) 29 hetesen még faros volt a baba, ezek szerint még most is az? Én mindig a bal oldali petefészkem környékén érzem csuklani, vagyis legalábbis lent, ezek szerint sokat forgolódik? Nekem első baba, nincsenek még tapasztalataim! :-) Én 32 hetes vagyok! Holnap megyek uh-ra ha gondolod megírom, hogy nekem megfordult -e vagy sem! :)
2011. jún. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ :).


Persze, kíváncsi vagyok kedves utolsó, hogy mit mondanak az UH-on :).


Egyébként lent feszít, fent rugdos, néha mintha a popsija lenne (szélesebb), néha meg a térde (?) ami kis púp, de nem hinném, hogy a buksija, az azért nem ilyen pici :).

súlyra 1600 gramm körül vagyunk, éppen megfelelő a 30-31 hetes kornak.

Pocakom előre csúcsosodik (kisfiú amúgy).

Tegnap "lámpáztam" szegényt, zseblámpával, ha felül világítottam, semmi mocorgás, ha alul, akkor ezerrel rugdosott (fent), szóval szerintem befordult :).


2. baba, az 1. már a 28.héten befordult, és úgy is maradt végig, bár ő sokkal kisebb volt.


Ha jobbról balra fordul a baba, akkor én se nagyon kapok levegőt, de rosszabb, hogy alul feszít.


Ha csuklani fog, mindenképp írok :)

2011. jún. 28. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:

A 32 hetes kismama vagyok, voltam tegnap uh-n és nekem megfordult a baba! :-) Az orvosom azt mondta, hogy már nem valószínű, hogy vissza fog fordulni!

Boldog Babavárást! :-)

2011. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi, már úgy vártam a híreidet :) azóta mi is befordultunk, szégyen-nem szégyen, de a cheetos sajtos chips-től csuklik, bár nekem nem esik jól, de ha aggályom támadna, akkor leküldök néhány darabot, és 10 percen belül tudom hogy befordult-e :)

köszi szépen még egyszer, rendes tőled, hogy írtál! :) ja és gratulálok!!!:)

2011. jún. 30. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
köszi szépen, örülök, hogy Veletek is minden rendben!:)
2011. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!