Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg olyan jó minőségű...

Tényleg olyan jó minőségű terhes vitamin az Elevit, ahogy a reklámokban beharangozzák? Vagy másfajta jobb? Melyiket ajánlott szedni?

Figyelt kérdés
2008. febr. 25. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Néhányszor már leírtam, nekem mit mondott a nőgyógyászom, de természetesen mindenki maga dönt. Szerinte azért kezdték el reklámozni annyira az Elevitet, mert van annál jobb. Ez nem jelenti azt, hogy az rossz, csak állítólag sok kismamánál jelentkezett mellékhatás (szédülés, stb.). Ő a Centrum Materna-t javasolta, mert ennél még senki nem panaszkodott neki mellékhatásra.
2008. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosom az Elevitet ajánlotta, én azt szedem, de van aki nem bírja és inkább a Gravidára esküszik, vagy épp fordítva a Gravidától van rosszul és az Elevit válik be neki. Szerintem nagyjából mindegyik terhesvitamin ugyanazokat a vitaminokat tartalmazza.
2008. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Már korábban egy kérdésre válaszolva leírtam, hogy a doki nekem azt mondta, hogy a Maternát azért nem ajánlja, mert attól nagy lesz a babák fejmérete és esetlegesen nem lehet természetes úton szülni csak császárral. Engem ez egy kicsit megijesztett. Én is az Elevitet szedem, nekem is volt sok mellékhatása fiatal terhesen (pár hetesen, még az elején), de egy kicsit szüneteltettem és már nincs semmi baj vele.

De Te döntöd el melyiket akarod szedni!

Boldog babavárást! 18hetes kismami

2008. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Megint én, nem írtad hány hetes vagy?
2008. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én az első babánál az elevitet szedtem,most pedig a centrum maternát.Szerintem a materna jobb(bár ízlés kérdése).De mikor a doki megállapította a terhességet,rögtön kérdeztem tőle,hogy akkor szedjek elevitet??ő erre azt mondta hogy szedjek maternát,mert az jobb állítólag.... hetes kismama
2008. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapja szedem az Elevitet, nincsen semmi bajom tőle.
2008. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6 hetes kismama vagyok.

Köszönöm a válaszokat! Tehát akkor minőségileg a Centrum Materna a jobb, de egyéntől is függ hogy kinek mi válik be?

2008. febr. 25. 12:43
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
az én nőgyógyászom meg azt mondta tök felesleges, vagy ha naon akarok akkor is max 2-3 naponta szedjem, mert nagy lesz a baba
2008. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
A dokim azt mondta, hogy szerinte felesleges, ha hizni akarok, akkor szedjem nyugodtan. "Ártani nem használ." Nekem a terhesség elejétől a Maltoferfolsavat írta fel 3*1-et, később, amikor a babának a csontjai erősödtek, akkor 3*2 calcimexet (vagy kalciumos pezsitabit), majd amikor már a hasam is fájdogált, akkor magne B 6-ot is szedtem.
2008. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a Gravidát ajánlotta a védőnő, mert azt mondta, hogy az kifejezetten a magyar terhes nők vitamin igényeinek megfelelően van kifejlesztve szemben az Elevittel. Egyébként reggelente volt egy kis hányingerem tőle, ezért átáltam az esti szedésre. A vérképen tökéletes amióta szedem, még ilyen sem volt és 5 kg-ot híztam eddig. Úgyhogy nekem bevált! :) (30 hetes kismama)
2008. febr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!