Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesztem eredménye...

Kombinált tesztem eredménye magas kockázatú lett. Ti mit csinálnátok a helyemben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

33 éves vagyok,2.babával,és az arány 1:95 .

Az ultrahangon teljesen rendben van minden, orrcsont látszik,és a tarkóredő is csak 2 mm.

Doki szerint ez kb.70%-os biztonság.

azt olvastam,hogy egy 1:100-as aránynál csak minden századik magzatvíz mintavétel lesz pozitív...(és egy elvetél,ugye)Akkor nekem józan paraszti ésszel nézve kevés az esélyem a pozitív eredményre,és még el is vetélhetek rossz esetben...

a Kérdésem,Ti elmennétek magzatvíz mintavételre?

Előre is köszi a válaszokat!!


2011. jún. 28. 20:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%

Igen, elmennék! Bár a teszt csak kockázatot számol, így amit kaptál százalékot, még nem jelenti, hogy beteg a babád. Viszont az esély elég nagy... Ha biztos akarsz lenni benne, hogy minden rendben vagy esetleg tényleg valami nem stimmel, akkor az egyetlen lehetőség a genetikai vizsgálat. ezt eleve megelőzi egy uh és egy beszélgetés egy genetikussal.. Ha ő is javasolja, érdemes megcsináltatni... Főleg, ha nem szeretnél beteg babát nevelni..

Igen, van kockázata, de az az 1 százalék kisebb, mint a te százalékod...

2011. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Igen, én is elmennék. Bár nem voltam ilyen helyzetbe, de ha ilyen lett volna az eredményem tuti elmentem volna, mert paramami voltam egy kicsit.
2011. jún. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%

Még annyit, hogy én úgy vélekedem, hogy ha a gyerek beteg az nem csak a szülőnek "szenvedés" hanem neki is. Én nem tudnám nevelni, de ezzel nem azt mondom, hogy születése után lemondanék róla, mert azt se tudnám megtenni. Mindenerőmmel azon lennék, hogy ne szülessen meg, bár ezt így kiejtve lehet kegyetlenségnek hangzik.

Mellékesen megjegyzem, imádok gyerekekkel foglalkozni, legyen az beteg v egészséges.

2011. jún. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
igen.
2011. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

Az esélyed 1:95-höz, hogy a baba beteg legyen. Tehát 95 ugyanilyen eredménynél 1 baba lesz beteg. A magzatvíz mintavétel vetélési kockázata 1:100, tehát 1% esélyed van, hogy egészséges babádat elvetéld.

Neked kell mérlegelned. Majdnem ugyanakkora esélyed van mindkettőre.

Én nem mennék mert soha nem bocsátanám meg magamnak, ha miattam halna meg az egészséges gyermekem.

2011. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
én mindenképpen elmennék!
2011. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Köszi szépen 21:43-kor válaszoló!! Nekem is ez a véleményem amúgy. Megvárom az Afp-t,aztán majd meglátjuk...

2011. jún. 28. 22:38
 8/25 anonim ***** válasza:

a kombinált teszt keretében nem néztek afp-t? mert szerintem kellet hogy nézzenek!

én integráltat csináltattam, abban 5 markert néztek, az egyik az afp, és az 5 eredmény alapján hozzák ki a végső arányt

2011. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
bocs, közben utána néztem, és a kombinált tesztben tényleg nincs afp
2011. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
1:1200 volt a rizikóm, de elmentem, biztos, ami biztos alapon
2011. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!