Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ebből biztos...

Szerintetek ebből biztos toxémia lesz? Nagyon meg vagyok ijedve!

Figyelt kérdés
30hetes vagyok,vérnyomásom jó a vizeletemben sincs fehérje de eléggé vizesedek és 2hét alatt feljött rám 6kiló.Védőnő azt mondta ez toxémia gyanú.Nagyon félek...Mit tehetnék??
2011. júl. 5. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ödéma önmagában nem utalrá. Sok nő van, aki az utolsó egy-két hónapban cipőt sem bír felvenni, annyira be van vizesedve, de más baja nincs. A lényeg az, h a vérnyomásod rendszeres monitorozás alatt legyen.
2011. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak vizet igyál, olyat, amiben minimális a Natrium. Só-és fűszermentes diéta, több mozgás. Nekem ez vált be, nem lettem toxémiás. A vizesedés ugyan nem múlt el, de csökkent. Tedd fel a lábad, ha pihensz, és egyél almát.
2011. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én rettenetesen vizesedtem, de más tünetem nem volt, komolyan elefántlábakat növesztettem estére. jaj de utáltam:-) 1 sportcipőm jött rá, teljesen kilazíott fűzővel:-) Én akármit csináltam a vizesedés nem változott, de nem volt sem fehérje, sem magas vérnyomás. Én reggel , délbe este almát rágcsáltam(meg is utáltam), és tényleg odafigyeltem, hogy ne egyek sósan, meg fűszeresen, ami előtte elképzelhetetlen lett volna. de megszoktam. és sajnos ezért édességet nasiztam:-( tedd fel a lábat vizszintesbe, és pihenj a tudsz.
2011. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2. válaszoló írta.

Én a Nestlé-t ittam, mert végignéztem az összes nálunk kapható vizet és ebben volt a legkevesebb Na. 1 hétre be is fektettek a kórházba, ott is sómentes diétán voltam.

2011. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
A védőnők szeretnek ijesztgetni,nekem is ezt mondta amikor panaszkodtam,hogy nem csak a lábam vizesedik,de a kezem is zsibbad éjszakánként+fáj.Mára ez a kéz zsibbadás megszűnt,s már csak kicsit vizesedik a lábam,de a vérnyomásom mindig jó volt,soha nem volt a vizeletembe fehérje,de ő rögtön a toxémiával jött az első perctől kezdve,én pedig elmondtam neki,hogy mi a toxémia tünete,nem mintha ő nem tudta volna,csak szeret okoskodni,azóta nem hozta fel ezt a dolgot.
2011. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, méregesd otthon a vérnyomásodat. Én toxémiás voltam. Vizesedtem kb. a 28. héttől, a 35. héten magas lett a vérnyomásom, rá egy hétre fehérje lett a vizeletembe, a végére meg szinte minden eredményem rossz lett. Próbálj sómentes diétát tartani, és igyál minél több vizet. Jó babavárást.
2011. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is így kezdődött....aztán jött a magas vérnyomás, 180/100, másnap elfojt a magzatvíz... nem volt fehérje a vizeletemben,de a zárójelentésembe toxémiát írtak. Fontos,hogy minden nap mérd a vérnyomásodat, én is így vettem észre,hogy baj van.
2011. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Decemberben egy hét alatt 6 kilót híztam és március 10-re voltam kiírva!


Nem volt baj, csalán teáztam (vízhajtó hatású egy nap 10 szer biztos voltam pisilni és lehet is inni terhesség alatt) de azzal együtt is nagyon bevizesedtem márciusra 190/100 as vérnyomásom volt itthon a kiírt utáni 6.napon , Hívtam a dokit mondta hogy azonnal kórház...


Igyekeztek levinni a vérnyomást de nem tudták 130as pulzussal indították a szülést olyan volt a szívem mintha ki akarna ugrani, mintha kilómétereket futottam volna...

A végére még császáros is lettem! Toxémiáról nem tudok nyilatkozni mert az én zárómat meghamisították, és a terhességi papírjaimból is eltűnt egy jó pár a kórházban... Az én zárómban 140 es vérnyomással vettek fel és emlékszem hogy 190 volt!!

Fiamat napi 2szer injekciózták hogy ezek a kötelező oltások, de ott anyukák mondták hogy itt senkinek a gyereke nem kap ilyet... A zárójelentésében sincs benne semmi hasonló! A császárhoz indoklás csak annyi van írva hogy köldökzsinór tekeredés miatt ami kétszer a lábon és egyszer a nyakon volt... A terhességi időm is elírták... A 40. hétben indították a szülésemet a papír szerint hivatalosan meg a 42. héten... :S


Tiszta vicc... Bent a kórházban el se olvastam a papírokat úgy örültem hogy jöhetünk haza!!! Úgy volt hogy bent tartanak mert a fele vérem elment és ha az érték nem javul vért kell kapjak mert ájulhatok is stb... (császár miatt sokat veszítettem, de saját felelősségre hazajöhettem) Igyál csalán teát!


ÉN márciusban párom cipőjét hordtam, mert abba fért csak bele a lábam!

38 as volt a lábam és 42es cipőt vettünk decemberben, mert szélességében nem fértem bele kisebb cipőbe! Amikor kórházban voltam 44-45ös papucsot hordtam, boka láncom ami most lóg a bokámon decemberben belevágott a húsomba, kegyetlen tud lenni, ha nem figyelsz rá és olyan mértékben vizesedsz akár a lábad is kiszakadhat (a bőröd se tárol örökké és egyszer csak szétcsattan) én nagyon sokat sírtam miatta mert volt hogy nem is bírtam lábra állni! A talpam is gömbölyű volt! Vigyázz magatokra mert megszenvedsz Te is!

2011. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!