Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes vagyok. A dokim még...

31 hetes vagyok. A dokim még egyszer sem néztem meg a méhszájat kézzel, illetve egyszer megnézte ultrahanggal. Ma is azt mondta, hogy ha nincs panaszom,1 hónap múlva menjek hozzá. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagyok egyedül a kérdéssel bár igaz én még csak 20 hetes vagyok de engem nekem eddig egyszer sem nézett meg:(azt hallottam hogy ameddig nincs panasz nem "nyulkál" feleslegesen.....de könyörgöm van aki mondja hogy nem lehet érezni ha kinyílik a méhszáj,akkor most mi van????


Boldog babavárást!

2009. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hááát,nekem felületesnek tűnik.Akkor mit ír a kis könyvedbe????Cx:??????Ez egy elég fontos dolog,mivel akár koraszüléshez is vezethet,ha nyílik a méhszáj...én nem merném rábízni magam(és a babámat).Fogadott doki?Ha igen,vagy először is beszélj vele és kérdezz rá erre a dologra.De én a helyedben váltanék,még időben vagy.2 gyerekes anyuka
2009. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én is 31 hetes vagyok, nálam is ez a helyzet! Egyszer sem néztek még meg mostanában, utoljára hüvelyi vizsgálatom a 7. héten volt! Én sztk-ba járok, ott pedig úgy vannak vele, hogy idő előtt nem piszkálnak meg, ha nincs panasz. Viszont most már szerintem lassan csinálniuk kell ilyen vizsgálatot, mert azt hiszem már ilyenkor szokták nézni, hogy milyen a méhszáj állapota. Én legközelebb 2 hét múlva megyek, ha akkor sem akar megvizsgálni magától, akkor tuti, hogy kérni fogom. Már csak azért is, mert valamit érzek, olyan nyilalló érzés. Kicsit félek, szóval tuti megnézetem magam.

Ha nincs panaszod, akkor talán nem lesz gond, ha még egy hónapig nem nézik, de ha aggódsz, menj el hamarabb, az megnyugtat majd! Hogy nyílik a méhszáj, állítólag azt nem lehet mindig megérezni!

2009. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok!11:18-nak,kíváncsi vagyok a kérdező kismama válaszára,mert nekem a dokim azt írja be hogy ZÁRT MÉHSZÁJ:(((
2009. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A 11.18-as vagyok.Hogy mit szólók????DÖBBENET!!!!Sokszor hallani arról,h pihenni kell,meg kímélni magát a kismamának,mert picit nyitott a méhszáj.De ezt csak vizsgálattal lehet megállapítani!Direkt megnéztem a kis könyvemet,h engem mikor vizsgált a dokim(tavaly májusban szültem a 2.babát,gondolom azóta ez nem változott)amikor a méhszáj állapotát is megnézte,és ezt fel is írta:14.(3000),20(3000).,24(3000).,28(3000).,32(3100).,35.(2100)héten.A baba 37+3 hétre született,ezért nincs több.Szval ez nem normális dolog,h a havi vizsgálat alkalmával(vérnyomás,súlymérés,leletbemutatás,gyors vizeletvizsgálat(a tesztcsíkkal) nem néznek meg,pláne a 28.hét után.Nekem az sztk-s orvos is megcsinálta(kérés és szó nélkül),nem csak a magán(2 dokim volt).
2009. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A 11.18-as vagyok.Én 2 és fél ujjnyival mentem szülni,és egyáltalán NEM éreztem,h kinyíltam.Uez volt az első babámnál is.Igaz gyorsan is szültem,az elsőt 4,a 2.at bő 2 óra alatt.
2009. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

az én első terhességemnél a dokim összesen 2x vizsgált meg kézzel. azt mondta jobb UH géppel látni a méhszájat, amikor ultrahangoz. Tehát látja ő azt attól hogy nem kézzel nézi. Én nem is szerettem volna ha többször megnézi.

Én megéreztem simán mikor nyílt a méhszájam , meg el is ment a nyákdugóm is. Bementem és mondta hogy igen kinyílt a méhszáj és még ma szülünk.

2009. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak:az egyik kismama azt írta,h 31 hetes,és utoljára 7!!!!!hetesen nézték meg hüvelyi UH-al.Akkor mivel is látja a doki??????Mert a hasi UH nem alkalmas a méhszáj állapotának ellenőrzésére.De az első vál. kismama sem írta,h hüvelyi UH vizsgálattal nézik neki.
2009. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagy felbontású UH-nál hasin is látszik a méhszáj.Nekem a dokim hüvelyi UH-on nézi,mert már 16 hetesen nyílt,amit UH-on vettek észre.Vizsgálni hülyeség,amíg a külső méhszáj zárt!Nekem belülről nyílik és a nyakcsatorna és a külső méhszáj zárt.Ezt vizsgálattal nem lehetne érezni.
2009. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

12.11-esnek! Én vagyok az a 31 hetes kismami, aki írt. Én nem azt írtam, hogy 7 hetesen néztek utoljára hüvelyi uh-val, hanem, hogy utoljára akkor vizsgáltak meg hüvelyileg!!! Hüvelyi uh volt a 12. hétig, utána rendszeresen volt/van hasi uh-om! Csak nem tudom, hogy azzal mennyire látják a méhszáj állapotát. Ezért is szeretném kérni, hogy vizsgáljon meg hüvelyileg, vagyis manuálisan!

Amúgy sokszor nem értem, hogy mit hogyan tudnak megnézni! Számomra az is nagyon érdekes, hogy a doki rám néz és abból meg tudja állapítani, hogy hány centivel van a köldök fölött a méh fundusa! Érdekes, pedig hozzám sem ért! És rendszeresen beírják a kiskönyvbe, hogy pl 4/K. Szóval tényleg nagyon felületesen szoktak vizsgálni. Persze ha szólnék, hogy igenis szeretném, hogy megnézzen, akkor talán más a helyzet!

Holnap megyek uh-ra, akkor megkérdezem a dokit, hogy látja e a méhszáj állapotát. Ha azt mondja nem, akkor legközelebb kérek egy hüvelyi vizsgálatot!

2009. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!